TATARCIK

Tatarcık böcek ilaçlama uygulama şekli kokulu ilaçları kullanılarak  sisleme şeklinde bir uygulama gerektirmektedir. Kokusuz ilaçlar kullanılarak önlenmeye çalışılan tatarcık sinekleri bu ilaçlama şeklinden etkilenmezler bunun nedeni kokusuz ilaçlar sadece uygulandıkları yüzeylerde böcek ve sineklerin konması ile öldürücü özelliğini gösterip dip alanlar ve çatlaklar gibi yerlerde gizlenen haşereleri çıkarma özelliği olmadığı için tatarcık sineği ilaçlama başarıya ulaşamaz. Garantili böcek ilaçlama ancak bilinçli ve doğru yöntemler ile yapıldığı takdirde geçerli olur ve sırt pompası ile yada kokusuz ilaçlar ile yapıldığı zaman sorun devam etmektedir. Neden kokulu ilaçlarla  bu haşerelerin ilaçlaması yapılmalı sorusunun en net yanıtı pis sinekler olan bu zararlılar yaşam yerleri lağım kanalları havalandırma boşlukları  merdiven altları ve çöp aralarında olduğu için kokulu ilaçlama uygulanması  zorunludur.

Tatarcık böceğinin yumurtalarının dış tarafı yapışkan özelliğe sahiptir. Bu sineklerin yumurtaları, bıraktıkları alanlara hemen yapışır. Erişkin tatarcık yumurtlamada yirmiye yakın yumurta bırakabilirler. Bu larvaların ergin hale gelmesi otuzbeş kırk gün kadar süre alır. aşıdıkları virüsler yeni yavrularına da bulaştırırlar.  Üremeleri ardından sayısı artarak kişilere daha fazla zarar verebilecek ve yaşam ortaminizda yuvalanıp koğuşlanacaklar buna engel olunmak için ilaçlama şirketleri ile itibata geçilmelidir.

Tatarcık sineği nasıl bir haşeredir? Pek çok insanın rahatsız olduğu kör sinek olarak ta adlandırılan tatarcık ilaçlama hizmetleri bu sineklerin pis ortamlarda özellikle pis su etrafları ve lağım sızıntıları olan boru ve havalandırma gibi bölgelerde ürediklerini çok ufak aralıklardan bile rahatça mekana  girebilmektedirler, Haşere ilaçlama yöntemi hakkında bilmesi gerekenin yuvalarından çıkarıcı ve ani öldürücü etkili  ilaçları kullanılarak  uygulama yapılması şartır. Sisleme yönteminde mekan iyice kontrol edilip sizma olup olmaması garanti altına alınması çok önemlidir .

444 52 37
Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
0552 395 64 00
Tıklayıp Yazabilirsiniz