Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu 2-3mm büyüklüğündedir baş bölümünde 1 çift anten vardır önemli özelliği yaklaşık 550 gün gıda almadan yaşayabilir. Tahtakurusu ezilerek öldürüldüğünde bu alanda pis bir koku yayar. Tahtakurusu en çok bulundukları alanlar yatak yorgan koltuk kanepe ve duvar yarıklarında yaşarlar. Karanlıkta oldukça hareketlidirler İnsanlar uyku halindeyken antenleriyle yön bulma sayesinde canlıların Sıcak tenlerine yapışır iğnesini deriye sokar ve kanlarını emerek bu şekilde beslenirler. Tahta kuruları kan eme esnasında doyumluğu yoktur bundan dolayı şişinceye kadar kanı emerler. Tahta kurusu insanın tenine iğnesini soktuğu anda kanın pıhtılaşmaması için özel bir sıvı salgı salar bu salgı sayesinde kanın pıhtılaşması önler. Bu sıvı salgı olmasa kan pıhtılaşır ve kanı ememez. Kanın pıhtılaşmasını engellemenin ardından kanı emer. İnsanda aşırı kaşıntıya sebep olan tahtakurusunun bıraktığı işte o sıvı salgıdır. Tahta kurusu yumurtlama yöntemleriyle ürerler ve her yumurta esnasında  250 civarındadır yumurta bırakırlar.

Tahta kurusu mücadelesi

Tahtakurularının ısırdığı anda farkına varamazsınız  çünkü salgıladığı bu sıvı narkoz etkisi yapar. Tahtakurusu haşeresi her çeşit canlının kanını emer bunun için, her turlu mikrobu taşır ve bulaştırabilir. Tahta kurusu mücadelesi en zor olan haşere çeşitlerindendir. Bireysel cabalarla tahtakurusu ilaçlama yapılması hiç bir çözüm getirmeyecektir. Tahta kurusu ve diğer haşerelere karşı profesyonel ilaçlama hizmeti veren tamiş ilaçlama şirketi . İstanbul’un  profesyonelce haşere ve kemirgen ilaçlama hizmetini ,kesintisiz olarak verilmektedir. İstanbul tahta kurusu ilaçlama şirketi olarak önde inşaat şantiyeleri olmak üzere kamu kuruluşlarında böcek ilaçlama yapmaktayız.

Profesyonel Tahta kurusu İlaçlama Hizmeti

Tamiş  ilaçlama şirketi her çeşit böcek haşere ve kemirgen ile ilaçlama mücadele hizmetini vermektedir. Kesin çözüm odaklı firmamız  güçlü kadrosuyla her daim başarı mücadelesi verir. Tamiş hangi haşere turu olursa olsun işe başlangıç şekli öncelikle ortamı inçe bir kesife başlar. Haşere ve kemirgenlerin konuşlandıkları mutlaka bir yer vardır burayı bulmadan zararlılarla mücadele zor olur .Rastgele ilaçlama yapılmaz. Zararlının türü ve konuşlandıkları alan tespiti ardından nasıl bir ilaç ve hangi uygulama kullanılacağına karar verilmesini sonra uygun olan ilaçlama şekilde uygulanır. Tahta kurusu ilaçlama mücadelesinde olduğu gibi her türlü zararlılarla mücadelede sizin çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

0552 395 64 00 Bizi Arayın