05515898440
Sosyal Medya Hesaplarımız

Tahta Kurusu

TAHTA KURUSU

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahta kuruları kızıl renkte olan ve kanla beslenen bir haşere türüdür. Vücut yapısı ovaldir. Büyüklüğü ise 2-3mm kadardır. Baş bölümünde 1 çift anten yer almaktadır. Tahta kurusu böceğinin en önemli özelliği yaklaşık 550 gün beslenmeden yaşayabilmeleridir. Bu nedenle tahtakurusu ezilerek öldürüldüğünde ortama pis bir koku yayar.

Tahta kurusu Isırır mı?

Tahta kuruları yatak, kanepe, giysi dolabı, koltuk gibi eşyaların içinde yaşamaktadır. İnsanlar geceleri uyku halindeyken tahta kurularının ısırıklarına maruz kalırlar. Bu canlılar yumurtlama yöntemi ile çoğalmaktadır. Her yumurtlamalarında yaklaşık 200 adet yumurta bırakırlar. Tahta kuruları ihtiyaçlarından çok daha fazla kan emen canlılardır. Kendi vücutlarının 5-6 kat fazlası kan emerler. Tahta kurusunun ısırığı çocuklar üzerinde fazla etkili olur.

Tahta kurusunun ısırdığı bölgede oluşan rahatsızlıklar;

  • Kaşıntı
  • Kabarma
  • Kızarıklık
  • Şişlik

Tahta kurusu gece ortaya çıkar kan emerek beslenir. Tahta kurusu hortumunu derinin en hassas yerinden sokar, kanın pıhtılaşmaması için özel bir sıvı salgılar.

Tahtakurularının salgıladığı bu sıvı narkoz etkisindedir. Isırdığı canlı, ısırıldığının farkına varamaz. Tahta kurularının yaklaşık 75 türü vardır. En bilinen türü ise Lectularius cinsidir. Bu canlılar her çeşit canlının kanını emdiği için, bünyelerinde mikrop barındırmaktadırlar. İnsandan insana gezindiği takdirde hastalıkların yaşanmasına sebep olurlar. Tahta kuruları bir günde yaklaşık 5 kez kan emebilir.
Profesyonel Tahta kurusu İlaçlama Hizmeti
Bu canlılarla mücadele etmek zordur. Bireysel yollarla baş etmeye çalışmak etkili çözüm sağlamaz. Mutlaka tahtakurusu ilaçlama hizmeti veren ilaçlama firmalarından yardım alınmalıdır. Titiz ilaçlama şirketi her çeşit böcek ve haşere türü ile mücadelede ilaçlama yapan profesyonel bir firmadır. Günün her saati ilaçlama hizmeti sunan firmamıza iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. İstanbul’un her ilçesinde ekonomik fiyatlarla ve kaliteli hizmetimiz ile tüm zararlı böcek ve kemirgen türleri ile mücadele etmekteyiz.

Tahtakurusu

Tahtakurusu ilaçlama, genellikle; iş yeri, otel, yurt, ev gibi alanlarda yapılmaktadır. Hayvanların üzerinde yaşayabildiği gibi, insanların yaşam alanlarına da yerleşebilen bu haşereler ile mücadele için uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir. Basit böcek ilaçları tahtakurusu ile mücadele için etkisiz bir yöntem olacaktır. Bu nedenle kaliteli böcek ilaçları ile uygulama yapılmalı ve profesyonel şekilde uygulanmalıdır.Tahtakurusu ilaçlama, çoğunlukla sıvı böcek ilaçları kullanılarak buharlama yöntemi ile yapılmalıdır. Bu uygulamadan sonra, ortamın belirli bir süre kapalı tutulması ve havalandırılmadan kullanılmaması son derece önemlidir.

Tahtakurusunun Özellikleri

· Tahtakurusu insanlardan kan emerek beslenme sağlayan küçük haşere türüdür.Gündüzleri duvar yarıklarında, dolaplarda, mobilya döşemelerinde saklanırlar ve gece olunca beslenmek için aktifleşirler.

· Kan emerek beslendiğinden, hastalıkların yayılmasına ve insanlarda alerjik reaksiyonların oluşmasına yol açan bu haşerelerden kurtulmak için tahtakurusu ilaçlama yapılmalıdır.

· Boyları ortalama 5-6 mm boyunda olan bu haşereler oval ve yassı vücut yapısına sahiptir. Kanarsız olan tahtakurusu haşeresi, sürekli canlılardan kan emdiği için hastalık bulaştırıcı canlılar arasında yer almaktadır.

· Yüzlerce türü olan bu canlılar, genellikle kahverengi ve sarımsı renklerdedir. Emdikleri kanı uzun süre bünyelerinde taşıyabilen tahta kurusu, ezilerek öldürüldüğünde ortama pis bir koku bırakırlar.

· Sıcak ortamlarda daha hızlı üreyen tahta kurusu her üremesinde 200-250 arası yumurta yaparlar. Bu yumurtalardan ortalama 1 hafta içerisinde yavru tahtakuruları haşereleri ortaya çıkar.

· Tahtakurusu yavruları beslenme şartlarına ve ortamın sıcaklığına göre 5-7 ay içerisinde gelişirler. Tam olarak gelişmiş olan bir olan türleri beslenmeden 1 yıl yaşayabilir. Çok hızlı üreyen bu parazitleri yok etmek için tahtakurusuilaçlama yaptırmak şarttır.

· Sürekli kan emen bu canlılar, hastalıklı bir canlıdan aldıkları hastalıklı kanı diğer sağlıklı canlılara bulaştırarak hastalanmalarına neden olurlar.

Tahtakurusu ile mücadele için mutlaka ortamın ilaçlanması gereklidir. Tahta kurusu ilaçlama bireysel olarak değil profesyonel şirketler tarafından uygulanması durumunda sonuç elde edilebilmektedir.

Amatörce yapılan her ilaçlamada olduğu gibi tahtakurusu ile mücadelede de tehlikelidir. İlaçlama uygulaması kesinlikle Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama şirketleri tarafından uygulanmalıdır.

TAMİŞ ilaçlama olarak sizleri bu sorundan kurtarabilmek için profesyonel ekibimizle 7 / 24 çalışıyoruz.

HAŞERE KONTROL  Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

Teklif Alın