Tahta Kurdu İlaçlama Nasıl yapılır ?

Tahta kurdunun yaşadığı yeşillik  bölgeler bitkiler ve bitkilerin bulunduğu ortamlar bu tarz bolca ürünlerinin  bulunduğu yerlerde sık görünürler. Tahta kurtlarının boyları beslendikleri ortama ve yaşadıkları  ve aldıkları gıdalara ve besinlere göre değişebilir ve genellikle kanatları vardır. Tahta Kurdunun bedeni üçe ayrılan vücut yapısı baş, göğüs ve karın kısmından oluşur. Tahta kurdunun başı çok küçük gövdesi ise çok büyüktür baş kısmında ise 2 adet ( 1 çift) antenleri vardır bedeninin alt kısmında 6 adet ayağı bulunur ve bu ayakları tırtıllı bir yapıya sahiptir Bu tırtılları sayesinde  rahatça her yere çok kolay ve rahat bir biçimde tırmanabilir. Ağız yapısı çok sert olduğundan her türlü ağaç, ahşap, mobilyayı delecek güce ve kapasiteye sahiptir. Renkleri ise yoğun olan ve e çok rastlanan rengi Kahverengidir. Tahta kurtlarının boyları çok küçüktür ortalama 2 ile 5mm arasında değişmektedir.

Tahta Kurdu’nun Zararları Nelerdir?

Tahta Kurtlarının beslenme şekli ahşap ve bitkiler  bitkilerin verdiyi zararla ölmesine sebep olurlar. insanlara ısırarak her hangi bir zarar veremezler bizlere verecekleri zarar maddi ve manevidir. Sahip olduğumuz değerli ahşap mobilya ve ahşap eşyalarımızı kemirerek içlerini tünel gibi oyarlar. Tahta kurtlarıyla mücadele etmek oldukça zordur bu haşereler ahşabın içini kemirerek otoyol tünelleri gibi oyarak ilerlerler yaptıkları yalnız bu değil çıkan postayla ilerledikçe arkasını kapatırlar. Bundan dolayı tahtakurdu ilaçlama o kadarda kolay bir iş değildir.

Tahta Kurdu İle Mücadele ve İlaçlaması Nasıl Yapılır

Öncelikle şunu bilmemiz gerek tahtakurdu ilaçlama hiç bir başka haşere ilaçlama  benzemez Tahta kurdu ahşap, mobilya ve ağaçların en diplerine kadar kemirirler ağaçların içeride yaşar ve çiftleşirler erkek olan tahta kurdu orada ölürler dişisi ise bunulduğu yerden çıkar ve başka bir ahşaba konup tekrar yaşamı bu şekilde devam eder yeni mekanında üremeye ve kemirmeye devam ederek hayat döngüleri devam eder . Bu canlılar ile savaşmak mücadele etmek pekte öyle kolay değildir. Size en yakın bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçip durumu iyice analiz etmek ve işi ehline bırakmak izleyeceğiniz en doğru yol olacaktır. Profesyonel ilaçlama ekipleriyle sizlere hizmet vermeye hazır olan İstanbul tahtakurdu ilaçlama firmamız ile probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz.

0552 395 64 00 Bizi Arayın