İş Yeri İlaçlama Zorunluluğu

İş Yeri İlaçlama Zorunluluğu

Gıda Üretimi ve Satışı Yapan Firmaların Yasal İlaçlama Zorunlulukları 
Tarım bakanlığından 30 Mart 2005 tarihi ve 25771 sayı ile resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren ve ‘Gıda ve Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin piyasa gözetimi, kontrolü ve denetimi ile iş yeri sorumluklarına dair yönetmelik’ gereğince gıda işletmenizin düzenli olarak iş yeri ilaçlama zorunluluğu haşerelere karşı mücadele ve kontrol işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Tamiş İlaçlama yönetmelikte belirtilen standartlarda eğitimli kadrosuyla uygulama yapmaktadır. Bu standartların işletmeler açısından önemi, yapılacak Tarım Bakanlığı Gıda işletmesi denetimlerinde yüksek puan almanızı sağlayarak cezai işlem görmenizi ortadan kaldıracaktır. Ek-1 Belgesi Olmayan Gıda İşletmelerine yüklü cezalar kesilmektedir!

GIDA SEKTÖRÜ İLE UĞRAŞAN İŞLETMELERİN HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI İLE DÜZENLİ İLAÇLAMA YAPTIRMAMALARI, HAŞERE İLAÇLAMA FİRMALARI TARAFINDAN VERİLEN EK-1 BELGESİNİN OLMAMASI HALİNDE TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞINCA YAPILAN DENETİMLERİNDEKİ CEZASI 12,00 LİRADIR.

Bu cezaya maruz kalmamak, işletmenizdeki gereken zorunlu hijyen ve belgeler için Tamiş Pest Kontrol ve Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak tüm sorun ve sorumluluklarınızı en uygun fiyatlandırma ve kaliteli hizmet ile üstlenmekteyiz. Özellikle İstanbul'da Gıda sektöründe faaliyet gösteren kurumların en büyük sıkıntısı fare, sinek ve hamam böcekleri ile mücadele etmektir. Sağlık Bakanlığı’ndan 17 ocak 2005 tarih ve 25709 sayı ile resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ ile bu alanlardan topluma bulaşacak olan hastalıklar kontrol altına alınmaktadır. Denetimler esnasında iş yerinin temizliği kadar hijyen kuralları da göz önüne alınmaktadır. Bu kuralları uygun kriterlere getirmeyen iş yerleri kapatmaya kadar uzanan cezai yaptırımlara maruz kalmaktadır.