Salyangoz İlaçlama Şirketi İstanbul

Salyangoz haşeresi çimlerde nemli bölgelerde veya sularda yaşayan haşerelerdendir. Salyangoz değişik büyüklükleri vardır. Çeşitlilik gösteren kabuklu haşerelerdir. Bu haşere türü gezdikleri tüm alanlara kendi sıvılarını bırakırlar gıda gereksinimini bitkilerle karşılar. Salyangoz haşeresi kabuğunun kenar kısmına yakın olan bir delik yardımıyla solunum yapar. Ağzını içindeki diş sırasıyla kaplı dili ile bitkileri koparır. Nemli alanları sever genellikle akşamları ortaya çıkar. Salyangoz haşerelerinin vücutları su ile doludur bu nedenle soğuk alanlarda donma tehlikesi ile karşılaşan haşere türleridir. Kış aylarında salyangoz haşeresi havalar çok soğuk olup eksilere düşerse ölürler. Sıcak ortamlarda da kuruyabilirler. Salyangozları kurbağalar, kırkayaklar, kertenkeleler gıda ihtiyaçları için yerler. Salyangoz haşeresinin hem otçul olanı hem de etçil olan türleri vardır. Sırt bölümleri ile bedenleri arasında sümüksü bir sıvı yer alır. Bu sıvı sayesinde bedenleri hep nemli kalır. Çift eşeyli özelliğine sahip bahar ve yaz dönemleri üreme dönemleridir. Bu dönemlerde çiftleşirler. 10 ile 15 gün sonra salyangozlar yumurtalarını bırakmaya başlarlar. 150 ile 200 yumurta bırakma özelliğine sahiptir yumurtalarının çatlaması için yeterli sıcaklık gerekir. Eğer ortamda yeterli sıcaklık varsa salyangozların bıraktığı yumurtalar 15 ya da 20 gün sonra çatlar. üremleri hızlı ve fazla olmasından dolayı ilaçlama önlemlerini zamanında alınması ve bitkilere zarar vermesinin önlenmesi gerekmektedir. Salyangoz ilaçlama yapmadan önüne geçilecek bir haşere kesinlikle değildir. Mutlaka yetkili bir ilaçlama firmasından çevremize zarar vermeden salyangoz ilaçlama desteği almanız gerekmektedir.

Salyangoz haşeresi gıda ihtiyaçlarını bitkileri kemirerek sağlar. Bu nedenle bitkilere zarar vermeleri ile tanınırlar. Salyangozlar bir yumurtlamada yaklaşık 200 adet yavru yapabilirler. Yani çok kısa sürede ürerler. Bu nedenle bahçe alanlarımızı kısa sürede ele geçirebilirler. Görüldüğü anda önlem alınması gereklidir. Bitkilerimizin kurumasına neden olurlar.

Salyangoz haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Salyangoz ilaçlama yöntemleri  sıvı ve yemleme şeklinde yapılmaktadır.

0552 395 64 00 Bizi Arayın