05515898440
Sosyal Medya Hesaplarımız

Salyangoz Böceği

SALYANGOZ BÖCEĞİ

Salyangoz haşeresi nemli alanlarda veya sularda yaşayan böceklerdir. Salyangoz haşeresinin değişik büyüklükleri vardır. Çeşitlilik gösteren haşerelerdir. Salyangoz haşeresi kabukludur. Bu haşere türü gezdikleri tüm alanlara kendi sıvılarını bırakırlar. Salyangoz böceği gıda gereksinimini bitkilerle karşılar.

Salyangoz haşeresi kabuğunun kenar kısmına yakın olan bir delik yardımıyla solunum yapar. Salyangoz böceği ağzını içindeki diş sırasıyla kaplı dili ile bitkileri koparır. Salyangoz haşeresi nemli alanları sever. Bu haşere türü genellikle akşamları ortaya çıkar. Salyangoz haşerelerinin vücutları su ile doludur bu nedenle soğuk alanlarda donma tehlikesi ile karşılaşan haşere türleridir. Kış aylarında salyangoz haşeresi havalar çok soğuk olup eksilere düşerse ölürler. Salyangozlar çok sıcak ortamlarda da kuruyabilirler. Salyangozları kurbağalar, kırkayaklar, kertenkeleler gıda ihtiyaçları için yerler. Salyangoz haşeresinin hem otçul olanı hem de etçil olan türleri vardır. Salyangoz böceğinin sırt bölümleri ile bedenleri arasında sümüksü bir sıvı yer alır. Bu sıvı sayesinde salyangoz haşerelerinin bedenleri hep nemli kalır. Salyangoz haşeresi çift eşeyli özelliğine sahiptir. Bahar ve yaz dönemleri salyangoz haşerelerinin üreme dönemleridir. Bu dönemlerde çiftleşirler. 10 ile 15 gün sonra salyangoz böceği yumurtalarını bırakmaya başlar. Salyangoz haşeresi 150 ile 200 yumurta bırakma özelliğine sahiptir. Salyangoz yumurtalarının çatlaması için yeterli sıcaklık gerekir. Eğer ortamda yeterli sıcaklık varsa salyangoz haşeresinin bıraktığı yumurtalar 15 ya da 20 gün sonra çatlar.

Salyangoz haşeresi gıda ihtiyaçlarını bitkileri kemirerek sağlar. Bu nedenle bitkilere zarar vermeleri ile tanınırlar. Salyangozlar bir yumurtlamada yaklaşık 200 adet yavru yapabilirler. Yani çok kısa sürede ürerler. Bu nedenle bahçe alanlarımızı kısa sürede ele geçirebilirler. Bu sebeple görüldüğü anda önlem alınması gereklidir. Salyangoz haşeresi bitkilerimizin kurumasına neden olurlar.

Salyangoz haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

HAŞERE KONTROL Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

Teklif Alın