İSTANBUL PİRE İLAÇLAMA ŞİRKETLERİ

Pire ilaçlama, haşereler grubu içinde parazit olarak adlandırılan bu zararlı canlı türlerinin güvenle kontrol alıntına alınması için yapılan işlemlerin geneline verilen addır. Çünkü bu haşereler kan emerek beslenirler ve bu nedenle de tehlikelidirler. Birçok virüsü insanlara bulaştırarak ciddi sağlık sorunlarına neden olan bu haşereden kurtulmak, zararlarına engel olunmak, sorunlarının önüne geçebilmek adına bu işlemlerin en uygun biçimde uygulanması gerekmektedir. Parazit türleri içinde tehlikeli olan bu zararlı canlı türü, memeli hayvanların kanlarıyla beslenir ve taşıdığı virüsleri kolayca bulaştırarak, çeşitli ciddi hastalıklara sebep olur. Çok ufak olan bu haşere türleri çoğu zaman fark edilmeyebilir. Bu yüzden bu tür ile mücadele bireysel alınacak önlemlerle mümkün değildir. Bu alanda profesyonel ilaçlama firmaları ile görüşülmesi daha doğru ve daha hızlı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Bu parazit türünün arka ayaklarının ön ayaklarına göre daha uzun olması kendi boylarından çok daha yükseğe zıplamalarını sağlar. Bu özelliği sebebiyle de istediği yere kolayca geçebilir ve görüldüğü durumda da yakalanması zorlaşır. Böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçerek bu sorununuza çözüm bulabilirsiniz.
Yüzlerce türü bulunan zararlı parazit türlerinin boyutları, yaşadıkları alanlara ve aldıkları besinlere göre değişiklik göstermektedir. Üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslendiklerinden dolayı oldukça tehlikelidir. Pire ilaçlama uygulaması, görüldükleri, fark edildikleri anda ihmal edilmemesi gereken en önemli işlemdir. Gözle görülmesi zor olan parazit varlığını ısırığı sayesinde anlayabiliriz. Kan emmek için ısırdıkları canlıların vücutlarında kaşıntı hissi oluştururlar. Kaşınan yerler kızarır, kabarır. Kişilerin ciltlerinin hassaslıklarına göre, özellikle bebeklerde vücutlarda kalıcı yaralara rastlanır. Aynı şekilde bu ısırık alerjik hastalıklara da sebep olabilmektedir. Bu tarz belirtilerle karşı karşıya kalan kişiler kesinlikle doktor kontrolünde tedavi edilmelidirler. Ardından özellikle yumurtalarını bırakmak için kişiler ya da hayvanlardan istedikleri yerlere geçebilecekleri düşünülerek bu canlıların bulunduğu alanlara muhakkak ilaçlama yaptırılmalıdır. Çok hızlı olmaları ve aktif haşere olmaları insanlar açısından oluşturdukları tehlikelere engel olunmasını zorlaştırmaktadır.

Pirelerin Özellikleri

Pirelerin özellikleri haşere türleri arasında en hızlı çoğalan parazitler olmasıdır. Yumurtalama ile çoğalan bu zararlı parazit, günde 16-18 adet yumurta bırakarak üreyebilir. Bir tane görülmesi bile, yok edilmemesi durumunda yüzlercesinin olabilme ihtimalini akla getirmektedir. Bu nedenle evde, insanda ya da varsa evcil hayvanlarınızda görüldüğü durumlarda kesinlikle gecikilmemeli bu illetten kurtulmak için mutlaka ilaçlama yaptırılmalıdır.

Çok hızlı üreyen bu haşereler sayıları arttıkça sizler için daha zararlı hale gelir. Kan emerek beslenmeleri virüsleri direk temas yoluyla kolayca bulaştırmalarını ve tifüs, veba, dizanteri, cilt hastalıkları gibi hastalıklara sebep olmalarını sağlar. Alerjik hastalıklar da bu parazit sayesinde oluşabilir. İlaçlama için asla vakit kaybedilmemelidir. .
Isırdıkları zaman alerjik reaksiyonların yanında gıda zehirlenmelerine de neden olurlar.
Lavra ve yumurtaların olgunlaşması ve ergin hale gelmesi 1 hafta gibi kısa bir süreye tekabül etmektedir.
Uçma yetenekleri yoktur. Sahip oldukları eklem bacakları sayesinde zıplama ve sıçrama oranları oldukça yüksektir.
Sadece kan ile beslenirler ve daha çok geceleri aktif olurlar. Isırık ve sokma durumunda iyileşme süresi haftaları bulmaktadır.

Pire nasıl bulaşır: Evde evcil hayvanlarımızdan kolayca bulaşabilen bu haşere türü önlem alınmadığı takdirde olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Kedi, köpek piresi de insanlara geçebilmektedir. Özellikle sağlıksız, vitaminsiz, besinsiz kedi, köpeklerde daha sık görülen bu parazit kişilerin bu tür hayvanlara temasları durumunda kolayca bulaşabilmektedir. Evcil hayvan olarak kedi, köpek de besleyen kişiler bu soruna dikkat etmelidir. Evlerinde periyodik olarak Haşere ilaçlama yaptırmaları sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Evde kedi ve köpekler için kedi tasması ve köpek tasması satın alınarak bu zararlı canlı türünün önüne kolayca geçilebilir. Bir canlıdan diğerine geçen parazit üzerlerinde bulundurdukları virüsleri kolaylıkla taşımış olurlar. Kedi ya da köpekte görüldüğü anda veteriner kontrolü şarttır. Bu zararlı türden kurtulduktan sonra yeniden olması durumuna karşı çeşitli yöntemlerle önlem alınmalıdır. Yumurtalama dönemlerinde yumurtalarını ortamın sıcaklığına bağlı olarak bırakan bu tür, bu durumlarda daha çok yer değiştirir. İlaçlama yapılacak alanlar ve zamanlar belirlenmesinde bu tarz konular önemlidir.

Pire nerede bulunur: Yaşam döngüsünü nereden sağlamaktadır diye merak edenler için, pis ortamlarda bulunmayı seven bu haşere türü bu yolla yumurtalarını daha kolay saklayabilirler. Çevreye, insan ve hayvanlara zarar veren bu zararlı canlı türünün kontrol altına alınma sürecinde mutlaka profesyonel haşere firmaları ile ortak çalışılması gerekmektedir. Halı dipleri, yorgan, yastık ve yünlü kumaşların yanı sıra, battaniye görülebilirler.
Profesyonel ilaçlama tüm haşerelerle mücadeleyi kolaylaştırır. Doğru yöntemlerle uygulanan ilaçlama bu zararlı türlerden kurtulmanızı sağlayacak. Yanlış ilaç kullanımı maddi zarara neden olmakla birlikte, sağılığımızda tehdit etmektedir.Tüm haşereleri kontrol altına alma konusunda uzman ve eğitimli kadrosuyla hizmetinizdedir. Yaptıkları doğru ilaçlama yöntemleri ile kurtulmanızı kolaylaştırmakta, 7/24 sizlere yardımcı olmaktadır. Profesyonel ilaçlama şirketi olan Garanti İlaçlama kişilerin memnuniyeti için hiçbir zorluktan kaçınmamaktadır.

İnsan piresi: Adından da anlaşılacağı gibi insanlar üzerinde yaşayan ve insan kanıyla beslenen haşeredir. Doyuncaya kadar insanı ısırmaya devam eden bu tür günde 2-3 kez de insanı ısırabilmektedir. Böyle bir durumuna maruz kalan kimselerde kaşıntı, kızarıklık, kabarıklık gibi belirtiler görülmektedir. Besin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra elbise ya da eşyaların dikiş kısımlarına geçerek bir süre dinlenirler. Bu nedenle sadece insanda bulunan bu türlerden kurtularak sorununun çözüldüğü düşünülmemelidir. Bulunduğunuz alanlardaki parazitler için ilaçlama şarttır. İlaçlama servisleri ile irtibat kurulması durumunda kesin sonuçlar alınacaktır. Bu haşere çeşidi vücut sıcaklığını üzerinde bulunduğu kişiye göre ayarlar. Kedi, köpek ve fare piresi de insan üzerinde bulunabilir

Kedi piresi: Kedi üzerinde bulunduğu için ismini buradan alan ve kendi türleri arasında en ufak olanıdır. Çok fazla üredikleri ve üzerlerinde bulundukları kedilerin kanlarını emerek beslendikleri için tehlikelidirler. İnsan üzerlerine de geçebilen bu parazit insan sağlığı açısından da tehdit oluşturur. Kedi de bu parazitin görülmesi durumunda oluşabilecek rahatsızlıklara karşı veteriner kontrolü şarttır. Evlerdeki sıcaklığa göre üremelerini sağlayan bu tür evlere kolaylıkla geçer. İlaçlama yaptırılması şart olan alanlara karşı da korunmuş olur. Evlerde evcil hayvan olarak kedi besleniyorsa, kedi sürekli kontrol edilerek, kedide görülmesi durumunda veterinere götürülmeli, ardından da kedinin bulunduğu alanlar kedi tasması, kedi spreyi ile kontrol altına alınmalıdır.

Köpek piresi: köpek ve inek, keçi, koyun, sincap, tavşan gibi hayvanlar üzerinde bulunan türüdür ve diğer çoğu türler gibi üzerlerinde bulundukları canlıların kanlarını emerek beslenir. Üzerlerinde bulundukları hayvanların vücut sıcaklığına bağlı olarak kendilerini ayarlayan tür diğer türlere göre daha büyüktür. Parazit olarak yaşarlar. Bulundukları yerlerden insanlar ve diğer canlılar üzerine de geçebilirler. Bulundurdukları mikropları bu sayede kolayca bulaştırabilirler. Garanti ilaçlama firması ile irtibat kurarak bu konuda destek alabilirsiniz.

Pamuk pieesi: Çiçeklerin solmasına, yaprak üzerlerinde oluşabilecek tortulara neden olan çiftçilere, bağ bahçe sahiplerine büyük zarar vermiş olurlar. Bu nedenle pire ilaçlama firması ile irtibat kurulmalı ve bu zararlı parazit türünün kontrol altına alınması gerekmektedir. Pamuk piresi, pamuk ve bitki kozalarında görülen, diğer türlerin aksine tamamen bitkisel ürünlerle ya da bitkisel ürün kökleriyle beslenirler. Bitkilerin çiçek, taze aksanlarını kemirerek besin ihtiyaçlarını gideren bu tür ekinlere zarar vererek verimlerini azaltır. 

Pire ilacı ve pire ilaçlama yöntemleri hakkında: Yıllardır sektörde faaliyetlerini sürdüren İstanbul pire ilaçlama şirketimizi arayarak bu konu hakkında genel geçer bilgi, yardım ve destek talebinde bulunabilirsiniz. Parazitlerle mücadelede kullanılan ilaçlar kullanım alanına göre farklıdır. Eğer pireler bir hayvan üzerinde ise mutlaka veteriner hekim kontrolünde özel ilaçlar ve tasma şeklindeki ilaçlar kullanılarak hayvana zarar vermeden yapılmalıdır. Pire istilasına uğramiş ortamların ilaçlanması için kesinlikle ilaçlama firması ile anlaşılmalıdır. 

En uygun Pire ilaçlama fiyatları nasıl hesaplanır ve hangi koşullar göz önünde bulundurur diye merak edenler için de ilaçlama şirketimizin belirlediği ön koşullar bulunmaktadır. İlaçlama fiyatlarının  aktif rol oynayan belli başlı kriterler bulunmaktadır. Haşere ilaçlama yapılacak olan alanların metrekaresi  Açık ve Kapalı  yerleşim alanların alan büyüklüğü durumu ve konumu önemlidir. Böcek İlaçlama fiyatları belirlenmesinde diğer bir husus da pire ilaçlama yapılacak alanda pirenin  yoğunluğu ve alanın durumu.

0552 395 64 00 Bizi Arayın