Sağlık yönünden tehlike arz eden haşereler bağışıklık sistemi gelişmemiş olan hastalıklara karşı yetişkinlere oranla daha çok risk taşıyan çocuklar için tehlikeyi artırmaktadır. Haşaratlar bir çok hastalığın kaynağıdır. ortam ve alanlara bırakmış oldukları atık ve larvasit insan sağlığı için tehlikeli olmaktadır. Anaokulları,
ve kreşler insan sağlığı açısından mutlaka rutin ilaçlama, hizmeti almalıdır. İlaçlama işlemini bireysel olarak kesinlikle yapılmamalı anaokulu ilaçlama şirketi, tarafından hizmet almalıdır. Çocukların hassasiyeti ortadayken risk alınması kabul edilebilir bir durum olmamaktadır. Doğru ilaçlama işinde uzman kişilerin çalıştığı ilaçlama firması, tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır. OKULU İLAÇLAMA basite alınacak bir iş değildir.

Okul, anaokulu, kreş ve yurt gibi alanların ilaçlamasında ilave bir dikkat gerektirdiği kesinlikle tartışma söz konusu değildir. Uygulamada kullanılacak biyosidal ilaçlar ve yöntemler uygun biçimde planlanmalı ve bu doğrultuda ilaçlaması yapılmalıdır. Temelde dikkat edilmesi gereken hususlar, ilaçlamadan ilk seans da tam bir netice almak arzusu ile yüksek dojajlı böcek ilaçları ile ilaçlayıp mekana yüklenmeden, gerekli uygulamayı bir kaç uygulama periyoduna yayarak, uygulanmalı. Doğa bilecek olası riskleri tümüyle ortadan kaldırma yolunu tercih edilmelidir.(bir çok haşere için düşük dozajlı ve lokal ilaçlamalar zaten yeterli olacaktır.) Fakat, en nihayetinde riske bağlı çözüm modeli olarak, mekanda yaşayan öğrenci ve minik çocuklar için risk almamak ve çözümü zaman aralıklarına yaymak en doğru olanak olacaktır. Bu durum hizmet alan kadar hizmet vereni de ilgilendirmektedir. Her ilaçlama uygulamasında karşılıklı olarak gözetilmesi gereken en temel hususlardan biridir.

Haşere ve kemirgen İlaçlama hizmeti veren ilaçlama firması, muhakkak Sağlık Bakanlığı ruhsatlına sahip olması gerekmektedir. Uygulanacak ilaçların sağlık bakanlığınca onaylı olmaması hem haşerelerden kurtulmak kolay olmamakta hem de sağlık açısından istenmeyen durumlarla karşılanmayı önüne geçilmektedir. Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası anaokulu ilaçlama, hizmeti veren ruhsatlı ilaçlama firmaları bulunmaktadır. verilen hizmette insan sağlığına zarar dokunmayacak ve sorunu çözüm olacak ilaçlar kullanılmalıdır. Haşerelerin yanı sıra kemirgen problemi yaşanması muhtemeldir. Kemirgen ve fareler pis alanlarda yaşadıklarından sağlık yönünden tehlikeyi artırmaktadır. Anaokulunda fare ile karşılaşmamak adına anaokulu ilaçlama, hizmeti almak ve gereken yelere planlı olarak fare istasyonları yerleştirmek gerekmektedir. Anaokulu ilaçlama, uygulanırken çocukların hassasiyeti ve sağlıkları üst düzeyde tutulmalı tüm tedbirler bu doğrultuda alınmalıdır.

0552 395 64 00 Bizi Arayın