Kemirgen Mücadele

İçerisindekiler

Çatı Faresini Tanıyalım

Ağırlığı 90 gramı bulan boyu 21 cm civarlarında olan fare çeşitlerindendir. Kahverengi ve siyah tüyleri olan çatı fareleri büyük kulaklara sahip olmanın yanı sıra sivri burunlu olup tırmanma konusunda çok iyidirler. Dışkıları ise Lağım Faresi dışkısına yakın fakat biraz daha sivridir. Çatı fareleri 4 ayda erginleşir ve yaşam ömürleri 1 yıldır. Çatı faresi her üremede 4-8 yavru doğurur ve bir senede 6 kez doğum yapabilirler. Çatı Fareleri, hareketli ve hızlıdırlar en ufak bir delikten yani ortalama 10 cm bir delikten geçebilirler.

Çatı Farelerinin Maddi ve Sağlık Yönünden Zararları

Çatı farelerinin kemirme özellikleri çok iyidir, bu yüzden elektrik kablolarını kemirebilir, elektrik ev eşyalarına zarar verebilmektedirler. Bu yüzden yaşam alanlarında yangın çıkması da mümkün olabilmektedir. Her bölgede dolaşan Çatı Fareleri mikrop saçma ve hastalık yayma konusunda oldukça hızlı zararlı canlı türlerindendir. Bu tür olaylarla karşı karşıya kalmamak için konusunda uzman bir ilaçlama firması ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Çatı Fareleri İle Mücadele Yöntemleri

Farelerle mücadele yapabilmek için zamanlı takip ve kontrol altında tutulması, işyerlerinde rutin takip yapılarak fare istasyonları konarak desteklenmesi şarttır. Fare ilaçlaması periyodik aralarla yetkili ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekmektedir. Yanlış kullanılan fare ilaçları size çok büyük yükler getirebilir ve çatı fareleri ortalığa ağır leş kokusu salabilmektedirler. Bu doğrultuda kemirgen ilaçlama mutlaka yetkili ilaçlama firması tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Çatı Farelerinde Profesyonel Çözüm: Tamiş İlaçlama

Çatı farelerinin sağlığa zararları olduğu gibi, bireysel ilaçlama yapılmasının da tehlike olduğundan bahsettik. Bu yüzden Çatı farelerin yaşam alanlarından temizlenebilmesi için profesyonel destek alınması gerekmektedir. Bu nokta da Tamiş İlaçlama firması olarak 30 yıllık tecrübemiz ile sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunmaktayız. Çatı Faresi İlaçlama hizmeti için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın