05515898440
Sosyal Medya Hesaplarımız

Karınca

Karınca

Karıncalar evlerimizde içlerinde, mutfaklarımızda sıkça rastladığımız ve şikayet ettiğimiz haşereler olduklarından, özellikle yiyeceklerimize zarar vermelerine engel olmak amacıyla karınca ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Zira koloniler halinde yaşayan bu canlılarla başa çıkmak mümkün değildir. Oldukça fazla olduklarından bireysel ve ilkel yöntemler hiç bir zaman kesin çözüm olmaz. Karınca ilaçlama uygulatılması her zaman daha sağlıklı olacaktır. Sert tabakadan oluşan başları bulunan karıncaların bu kısımlarında iki adet anten bulunur.

Karınca İlaçlama

Güçlü ağız yapıları ve ağızlarında bulunan kıskaçlar sayesinde bitkilerin yapraklarını kesip yine ağızları sayesinde bitkileri yuvalarına taşırlar. Yaklaşık yirmi bine kadar türleri bulunan karıncalar dünyanın her kıtasında bulunur ve her alanda karşımıza çıkabilirler. Yaşadıkları yere ve türlerine göre boyutları değişebilmektedir. Tropik bölgelerde yaşayan çeşitleri daha büyüktür. Koloniler halinde yaşayan karıncaların zararlarına karşı kesinlikle karınca ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalıdır. Sayılarının fazlalığı hepsiyle başa çıkabilmeyi imkansızlaştırır. Bireysel yapılacak karınca ile mücadele yöntemleri sonuç vermez ve büyük bir zaman kaybı oluşturur.

Koloniler halinde yaşayan karıncalar vatandaşımızı ekonomik zarara uğratabilir. Ekili dikili alanlarda; sebze ve meyvelerimize zarar verebilir. Dışarıdan evlerimize de girebilirler. Bu haşerelerden ve kayıplarından kurtulmak için garanti böcek ilaçlama servisimize günün her saati bir telefon ile ulaşabilirsiniz. Karıncalar soylarını yumurtlayarak devam ettirir. Kısacası çok hızlı üreyen bu canlılardan kendi yöntemlerimizle kurtulmaya çalışmak boşuna bir çaba olacaktır. Karınca ilaçlama ile bu işlem oldukça kolay hale gelmiştir.

Karınca insanların kanlarını emerek beslenmediği için ısırmaz. Bu nedenle zararsız olarak bilinir. Ancak aç kaldıkları durumlarda kişileri dişleyebilir hatta sonrasında kanama görülebilir. İnsanların üzerlerinde bulunan bu karınca türleri alerjilere sebep oldukları için tehlikelidir. Bazıları ise mikrop bulaştırabildikleri için tehlikelidir. Kısacası bazı karınca türleri maddi kayıplar verdikleri nedeniyle zararlıdır, bazıları ise sağlık sorunlarına sebep oldukları için. Karınca ile mücadele her türe karşı şarttır.

Ancak kesinlikle bireysel mücadele sonuç getirmez. Karıncadan kurtulmak için uygulanacak karınca ilaçlama, uzman şirketler tarafından uygulanacak sağlıklı yöntemlerle daha kesin sonuçlar verir. Yanlış ilaçlama ya da yanlış ilaç kullanılması kişilerin sağlıklarına tehdittir.

Sıvı ilaçlar kullanılarak karıncalardan kurtulmak mümkündür. En etkili ve her alanda uygulanması mümkün olan bu ilaçlama tekniği ile açık ya da kapalı alan fark etmeksizin, her yerde karıncalardan kurtulmak artık oldukça kolaydır. Bir takım basit önlemler alınması gerekebildiğinden bu önlemler hakkında da ilaçlama öncesinde ekiplerden bilgi alabilmektesiniz.

HAŞERE KONTROL Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

Teklif Alın