Karınca İlaçlama

Karınca oldukça çalışkan disiplinli her biri bir asker gibidirler kendinden büyük yüklerin altına girer. Yaşam alanlarımızda sık sık gördüğümüz bu küçük Çalışkan haşereler bizlerin yaşam konforunu bozar. yiyeceklerimize zarar vermemeleri için ve mekânı istila altına almalarını önlemek maddi acıdan zarara uğramadan zamanında böcek ilaçlama yapılması önerilmektedir. karıncalar haşeresi  köleni halinde yaşar bunlarla ilken yöntemlerle başa çıkmak pek mümkün değildir bundan dolayınki Karınca ilaçlama uygulatılması daha sağlıklı olacağından ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve işi ehline bırakılmalıdır. Karıncalar başlarında iki anteni bulunan ve bu bölgeler sert tabakadan oluşuna Güçlü ağız yapıları ve ağızlarında bulunan kıskaçlar sayesinde cevreden topladıkları bitkileri yuvalarına taşırlar. Binlerce türü bulunan karıncalar her iklim şartlarında yaşayabildiğinden dünyanın  her yerinde görmek mümkündür. Sıcak ve yaşadıkları bölgelere göre çeşitlilik göstermekte tropikal bölgelerde yaşayan karıncalar yapı olarak daha iri ve büyüktür.

Karıncaların İnsanlara zararı halk arasında yok gibi gözükse de halbuki aksine oldukça fazladır kanla beslenmez fakat aşırı Sıcaklarda ve çok acıktıkları zaman insanın derisini kemirir ve kanatır kaşıntı ve acı hissettirir. Çok dolaşımlarından dolayı mikrop taşma olanağı fazladır anlayacağınız çok masum bir haşerat çeşitti dirildir. Bundan dolayadır ki haşere mücadelesini elden bırakmamak ve zamanında karinaca ilaçlama yapmak gerekmektedir, Sürü halinde yaşayan karıncalar maddi zararlar verir elektrikli eşyalarınızı bozar bitkilerinizi köklerine zarar vererek kurumasına sebep olurlar. Karıncalar yumurtalarını köleni halinde aynı noktaya bırakır üremelerini ve soylarını bu şekilde devam ettirmektedirler.

Karınca İlaçlama ve korunma yöntemleri

Karınca ilaçlama diğer haşere ilaçlamamalarında olduğu gibi  ciddiye alınmasa gereken ilaçlama çeşitlidir. Haşere ilaçlama sağlığımızı ön planda tutmak çevreye leke ve zarar vermeden profesyonel eğitimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Seçeceğimiz ilaçlama firması konusunda hakim, yasal yükümlülüklerini yerine getirmiş tüm yetki belgelerine sahip olması gerekir. Karınca İlaçlama çeşitli yöntemleri vardır sıvı ilaçlama karınca jeli ve karınca tozu olarak bu sorunu ortadan kaldıra bilmek oldukça kolaydır.

 

0552 395 64 00 Bizi Arayın