KARASİNEK İLAÇLAMA

Karasinekler 0.5 ile 1 cm boyunda olan haşerelerdir. Karasinekler gri renktedirler. Karasinek haşeresi çoğunlukla çöp ve gübre gibi nemli organik gübre bulunan yerlere yığın halinde yumurtlarlar. Bu karasinek larvaları organik maddelerle gıda ihtiyaçlarını karşılarlar. Karasinek yavruları sıcak havalarda 7 ile 8 günde sinek haşeresi olarak uçmaya başlar. Karasinek haşeresi çok çabuk çoğalır. Soğuk havayı sevmeyen kışın fazla ortada gözükmezler. Yaz aylarının başlamasıyla bırakılmış yumurtaları olgunlaşır ve üreme başlar. Karasinek haşereleri 3 km uçarak insanların yaşadığı alanlara kısa sürede istila edebilirler. Vücutlarında çeşitli hastalıklar ve mikroplar taşırlar. Mikropları gittiği alana konduğu her yere yayar bulaştırırlar. Karasinek haşeresi gezdiği her yerde 5 dakikada bir dışkısını bırakır.

Karasinekler çeşitli hastalıkların insanlara ve hayvanlara bulaşmasına neden olurlar. Kolera hastalığı, dizanteri, hepatit virusu, çocuk felci hastalığı gibi hastalıkların mikroplarını taşırlar. Ayrıca karasinek haşeresi gıda zehirlenmelerine neden olup verem mikrobunu da taşımaktadırlar. Sinekler yaz aylarında oldukça yaşantımızı etkilemekte ve rahatsızlık vermektedir. Binlerce sinek çeşitleri vardır. Sinek haşeresi yiyecekleri kirletir üzerine kusmuk ve dışkılarını bırakır gıda almaları bu tür olur. Bundan dolayıdır ki doktorların tasfiyesi yiyecek meyve ve sebzelerin iyice yıkanmasıdır. Sinekler pis alanlarda lağım uçkurlarında hayvan ve insan dışkısı olan yerlerde yaşar buralarda insanlar ve hayvanlarda olabilecek bulaşıcı hastalıkları rahatlıkla etrafa yayarlar.

Karasinek haşeresi ilaçlama mücadelesinde çeşitliliklerle ve mekanın konumuna göre sivi ilaçlama buharlama ilaçlama larvasit ilaçlama ve sinek toplayıcı cihazlar şekillinde yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı sinek ilaçlama mutlaka profesyonel bir ekip tarafından ayrıntılı keşif sonrası karar aşamasının ardından karasinek ilaçlama  yapılması gerekmektedir. İlaçlama firması seçiminde yetki belgesi ilaçlama şirketine sorulması ve sonrasında destek alınmalıdır. Haşere ilaçlama da günümüzde sağlığımız açısından sağlık bakanlığının müsaade etiği biyosidal ruhsatlı ilaçlar kullanılması zorunluluğu vardır.

0552 395 64 00 Bizi Arayın