Hizmet Bölgelerimiz

İçerisindekiler

İzmir Haşere İlaçlama Firması

İzmir haşere ilaçlama firması olarak sizi böcek ilaçlama konusunda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu makalemizde gıda üretiminde haşerelerle nasıl mücadele edilir konusunda aydınlatmaya çalışacağız.Gıda Sektöründe Hangi Haşereler Görülür?

Gıda sektöründe en çok görülen haşereler, Alman Hamam böceği, Amerikan hamam böceği, doğu hamam böceği, meyve sinekleri, ev sineği, karınca ve güvelerdir.Gıda Sektöründe Haşerelerle Mücadele

Gıda sektöründe böceklerle mücadele etmek istiyorsanız haşere ilaçlama firmalarıyla iletişime geçip en doğru yöntemi bulmanız ve uygulamanız gerekmektedir. Bu anlamda haşere ilaçlama firmaları size gereken bilgilendirmeyi yapacaktır. işyerinizde rutin periyodik allaşmaya giderseniz ilaçlama firmaları zararlılarla mücadelede kesintisiz yanınızda olacak aynı zamanda hançere ve kemirgen takibini eksizsiz raporlayacaklardır.

1. Kalıntısız Böcek İlaçları:

Sadece haşere ilaçlama zamanında etkili olan sprey şeklindeki böcek ilaçlarıdır. Sprey, haşerelerle temas ettiğinde daha etkili olurlar. Havaya sıkıldığında da uçan haşereler ve sürüngen haşerelere de karşı etkin olurlar. Tamamıyla izole edilmiş bir ortamda uygulanan kalıntısız böcek ilaçları, saklanmış haşerelere karşı çok etkilidirler.

2. Mekanik Yöntemler:

Sinek kovucular, hava perdeleri, haşere tutucu lambalar gıda sektöründe böcek yok etmenin mekanik yöntemleridir. Mekanik yöntemler, geçici bir çözümdür. Böcek ve haşere ile mücadelede kesin çözüm için İzmir böcek ilaçlama firmalarıyla iletişime geçmeniz daha başarılı bir sonuç doğuracaktır.

Gıda Sektöründe Kemirgen Sorunu

Gıda sektöründe kemirgenler en büyük problemlerdendir. Çünkü kemirgen hayvanların kontrolü çevreye kolay adapte olabildikleri için zordur. Kemirgen sorununun önüne geçebilmek için çeşitli yöntemler denenebilir.

Öncelikle kemirgenlerin olduğu bütün girişler ve delikler kapatılmalıdır. Sonrasında da zehirleme, gazlama, tuzağa düşürme ve ultrasonik cihazdan yararlanma gibi yollardan biri seçilmelidir. Gıda sektöründeki kemirgen sorununu kökünden çözmek istiyorsanız kemirgen ilaçlama yöntemi en doğru seçenek olacaktır.

İzmir Sanayi Bölgesinde Kemirgen Sorunu