Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Çekirge Nedir?

Çekirge haşeresinin büyüklüğü 2,5 ile 3,5 cm arasında değişiklik gösterir. Çekirge haşeresi siyah ya da kahverengi renktedir. Çekirge haşeresinin zıplamasını sağlayan uzun arka bacakları vardır. Çekirgelerin köşeli gövdeleri vardır. Çekirgelerin arka ayakları çok uzundur ve çekirgelerin ince antenleri bulunur ve mevsiminde üremesi çok hızlıdır çekirgelerin çoğalmaması için zamanında çekirge ilaçlama yapılması gerekir.

Çekirgeler Nerede Yaşarlar?

Çekirge haşeresinin yaşam alanları genellikle dış mekânlardır. Çekirgeler dış alanlarda yaşar ve bu alanlarda üreyerek çoğalırlar. Çekirgeler yiyecek ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaşadığımız alanlara giriş yaparlar. Çekirgeler soğuk ve nemden korunmak amacıyla da iç alanlara girebilirler. Çekirge haşeresinin yetişkin olanları kuvvetli ışık tarafından çekilir ve çekirgeler uçabilme özellikleriyle, özellikle de yaz aylarında camlardan içerilere yani yaşadığımız alanlara girebilirler.

Çekirge haşeresi çatlak ve delik alanlardan bina içlerine, depolara, bodrumlara girebilirler. Çekirgeler beslenme amaçlı olarak giysilerimize zarar verirler. Çekirgeler koloniler halinde hareket ederler. Yaşadığımız alanlarda çekirge haşeresi yerleşir ise kısa zamanda üreyerek popülasyon yani çoğunluk oluşturur. Çekirge haşeresinden kurtulabilmek için yaşam alanları aralıklarla haşere ilaçlama yapılması yeterlidir.

Çekirge İlaçlamasında Profesyonel Çözüm: Tamiş İlaçlama

Çekirge ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki bilinçli bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Bu nokta da Tamiş İlaçlama firması olarak sizlere 30 yıllık tecrübemiz ve alanında deneyimli ekibimiz ile çekirge ilaçlama ve diğer haşere türlerinin ilaçlanması konusunda hizmet verebilmekteyiz.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın