Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Yaşam Alanlarınızdan Alman Hamam Böceklerini Uzaklaştırıyoruz

Yaşam alanlarımızda ki alman hamam böceği ilaçlama yaptırmaya karar vermeden önce bu Hamam böceği familyasından olan alman hamam böceği de delilen  bir haşere türünde yakından anlatmaya çalışalım. Bu haşerenin hangi koşularda ilaçlama yapılması gerektiğini ve bir gün bile bu haşere için geç kalınmaması gerektiğini öğrenmiş oluruz. Alman hamam böceği  mücadelesi en zor haşerelerden biridir toplu halde hızlı ürer yumurtalarını toplu bir şekilde bırakır hava şartları üremeye oluştuğu taktirde aynen yağmur yağdıktan sonra mantarların fışkırdığı gibi aynı anda fışkırır ve hızlı bir şekilde çoğalır.

Sıcak ortamı çok sevdiği için bundan dolayıdır ki aynı zamanda kalorifer böceği de denilir. Bu hamam böceği çok geniş özelik taşmaktadır vantuz özeliği taşıyan kalorifer böcekleri dikey tavan ve derinliklerde yaşar ve rahat hızlı hareket ederler. Gıda alımları mutfak artıklarından alır ve yuvalanma alanını genelde mutfaklara yaparlar. Alman hamam böceği hızlı sağlam ve her koşularda yaşayabilirler ve daha çok insanların yaşam alanlarını tercih ederler. kalorifer böceğini gündüz görmek pek mümkün değildir. Gece ışıkları söndürüp, uykuya geçtiğimizde ortalıkta cirit atar ve gecede 5 km yol yapabilecek kapasiteye sahip tehlikeli canlılardır.

Keşif Yapılması ve Uygun İlacın Belirlenmesi

Böcek ilaçlaması yapan firmaların bu haşereyi iyi tanıması ve öncelikle keşif yapıp böceklerin tam olarak nerede yuvalandığını tespit etikten sonra  bu doğrultuda kalorifer böceği ilaçlama yapması gerekir. Alman hamam böcekleri yumurtalarını kapsül şeklinde sırt bölgesine yakın bir yerde taşırlar ve kapsül olarak bırakır .Her kapsülde ortalama 50-60 adet yumurta vardır . Bu kapsüller kesinlikle hiç bir ilaçtan etkilenmez takı kapsül patlayıncaya kadar, kalorifer böceği ilaçlama zaman zaman çift seans uygulama gerektirebilmektedir.

Bu haşere türü ölürken yaşamın devamı için hızlı bir şekilde yumurtalarını bırakırlar. Bu sebepten dolayı gördüğümüz hamam böceğini öldürmek çözüm değil aksine sorun teşkil etmektedir. Hamam böcekleri insanı ısırma gibi bir durumu yoktur yalnız çök hızlı hareket kabiliyetinden dolayı çok dolaşır ve mikroları oradan oraya taşır. mutfak alanlarında çok fazla dolaşır ve dışkılarını ve kusmuklarını gıdalara bırakır. Bu sayede insanların zehirleme ve hastalanmasına sebebiyet vermektedir. En çok baş gösteren hastalıklar mantar, astım verem olarak görülmüştür.

Alman Hamam Böceği İlaçması İçin Bizimle İletişime Geçin

Kalorifer böceği ilaçlama yapılması mutlak gereklidir. Kişisel imkanlarla başa çıkılması oldukça zordur öncelikle hamam böceği ilaçlama yaptırmadan önce ilaçlama firması seçimi yapmak ve ilaçlama kriterlerini iyice araştırmak gerekmektedir.

Alman hamam böceği yapacak olan firmanın Sağlık Bakanlığına bağlı olması Biyosidal ilaçlama eğitimi almış Biyosidal belgesi olması gerekmektedir. İlaçlama ciddi bir iştir çünkü sonuç olarak direk bizim ve çocuklarımızın sağlığı söz konusudur. Bu doğrultuda haşere ilaçlama yaptırmak isterseniz Tamiş İlaçlama firması olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Alman Hamam Böceklerinden hemen kurtulmak için bizi arayabilirsiniz.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın