Alman Hamam Böceği ilaçlama

Alman hamam böceği ilaçlama

Alman hamam böceği ilaçlama

Yaşam alanlarımızda ki alman hamam böceği ilaçlama yaptırmaya karar vermeden önce bu Hamam böceği familyasından olan alman hamam böceği de delilen  bir haşere türünde yakından anlatmaya çalışalım. Bu haşerenin hangi koşularda ilaçlama yapılması gerektiğini ve bir gün bile bu haşere için geç kalınmaması gerektiğini öğrenmiş oluruz. Alman hamam böceği  mücadelesi en zor haşerelerden biridir toplu halde hızlı ürer yumurtalarını toplu bir şekilde bırakır hava şartları üremeye oluştuğu taktirde aynen yağmur yağdıktan sonra mantarların fışkırdığı gibi aynı anda fışkırır ve hızlı bir şekilde çoğalır. sıcak ortamı çok sevdiği için bundan dolayıdır ki aynı zamanda kalorifer böceğinde denilir. Bu hamam böceği çok geniş özelik taşmaktadır vantuz özeliği taşıyan kalorifer böcekleri dikey tavan ve derinliklerde yaşar ve rahat hızlı hareket ederler. Gıda alımları mutfak artıklarından alır ve yuvalanma alanını genelde mutfaklara yaparlar. Alman hamam böceği hızlı sağlam ve her koşularda yaşayabilirler ve daha çok insanların yaşam alanlarını tercih ederler. kalorifer böceğini gündüz görmek pek mümkün değildir Gece ışıkları sondürüp yatiş yaptığımızda ortalıkta cirit atar ve gecede 5 km yol yapabilmektedir.

Böcek ilaçlama  yapan firma bu haşereyi iyi tanıması ve öncelikle keşif yapip böceklerin tam olarak nerede yuvalandığını tespit etikten sonra  bu doğrultuda kalorifer böceği ilaçlama yapması gerekir.

Alman hamam böcekleri yumurtalarını kapsül şeklinde sırt bölgesine yakın bir yerde taşırlar ve kapsül olarak bırakır .Her kapsülde ortalama 50-60 adet yumurta vardır . Bu kapsüller kesinlikle hiç bir ilaçtan etkilenmez takı kapsül patlayıncaya kadar. kalorifer böceği ilaçlama zaman zaman çift seans uygulama gerektirebiliyor. Bu haşere türü ölürken yaşamın devamı için hızlı bir şekilde yumurtalarını bırakırlar. Bu sebepten dolayı gördüğümüz hamam böceğini öldürmek çözüm değil aksine sorun teşkil etmektedir. Hamam böcekleri insanı ısırma gibi bir durumu yoktur yalnız çök hızlı hareket kabiliyetinden dolayı çok dolaşır ve mikroları oradan oraya taşır. mutfak alanlarında cok dolaşır ve dışkılarını ve kusmuklarını gıdalara bırakır ve buda insanları zehirleme ve hastalanmasına sebebiyet verir. En çok baş gösteren hastalıklar mantar, astım verem  olarak gözükmüştür.

Kalorifer böceği ilaçlama yapılması mutlak gerekir kişisel imkanlarla başa çıkılması oldukça zordur öncelikle hamam böceği ilaçlama yaptırmadan önce ilaçlama firması secimi yapmak ve ilaçlama kriterlerini iyice araştırmak gerekmektedir. alman hamam böceği yapacak olan firmanın sağlık bakanlığına bağlı olması biyosidal ilaçlama eğitimi almış biyosidal belgesi olması gerekmektedir İlaçlama cidi bir iştir çünkü sonuç olarak direk bizim ve çocuklarımızın sağlığı söz konusudur. Bu doğrultuda haşere ilaçlama yaptırmak ve bizden yardım talebinde olursanız bizimle 7/24 iletişime geçilirsiniz,

0552 395 64 00 Bizi Arayın