Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği çeşitlerinden biri olan kalorifer böceği diğer hamam böceklerinden farklıdır. Alman hamam böceği olarak da bilinen ve  farlılıkları daha küçük ve incedir boyları ortalama 2 cm kadardır. Renkleri kahve renklidirler. Hamam böcekleri hızlı ürer ve hızlı mikrop yayar bu böcekten kişisel cabalarla kurtulmak cokta mümkün değildir Hamam böceği ilaçlama uygulaması acil ve çok gereklidir.
Kalorifer böcekleri yapı olarak ufak amat çok aktiftirler. Mesela bir alman hamam böceği herhangi bir eve geldiğinde o kadar çok çoğalır ki iki yıl sonra tüm hamam böceklerinden 120 000 yumurta üremiş olabilir. kalorifer böceği denmesi Kuru ve sıcak yerleri sevdiği ve yaşadığı için halk arasında bu şekilde adlandırılır. Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. insanın yaşadığı her alanda yaşar insanın yediği her şeyi yerler. Evlerde en çok konuşlandığı alan mutfak ve gıda alanlarıdır. Zamanlarının gelenlikle yuvalarında delik ve çatlaklarda geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Cok değişik hastalıkları taşiyabilir  gıda zehirlenmelerine, Verem hastalığı, Hepatit virüsü. Mantar hastalıkları çeşitleri Astım, allerjik reaksiyon hastaları ve bircok mikropları taşır ve bulaştırırlar.

Kakalak hamam böceği ilaçlama, son derece tehlikeli canlılar olan ve hastalıkların bulaşmasına neden olarak ciddi sağlık problemleri teşkil eden hamam böceği türlerine karşı geciktirilmeden yapılması gerekli olan bir işlemdir. İnsanların tükettiği yiyeceklere zarar verebilen kakalak, sindirim yolu problemlerine doğrudan neden olduğu gibi, uzun vadede, ciddi sağlık sorunları yaratabilmektedir.

Kakalak haşeresi yüz binlerce yıllardır dünya üzerinde var olan bir haşere türüdür. Yaşamaları için belirli bir bölge ya da mevsim bulunmadığından dolayı dünya üzerinde kutup bölgeleri hariç her yerde bulunabilmektedir. Bu haşere türü her türlü kötü ortam içerisinde yaşayabildiğinden oldukça dayanıklı ve sürekli üreyebilen bir canlıdır. Sayıları arttıkça daha tehlikeli hale gelebilecek olan bu haşerelerden kurtulmak için kesinlikle kakalak ilaçlama uygulatılmalıdır.

Kakalak Nerede Yaşar?

Yuvalandıkları yerler  rütübetli ve karınlık alanlar apartmanların bodrum veya depolar, Pis su giderleri kanalizasyonlar gibi mikropların yoğun oldukları bölgelerde yaşarlar Karafatmalar Besin tüketmeden ortalama 1 ay kadar yaşayabilirler çok dirençli -40 derece sıcaklığa kadar da dayanabilir  40 dk nefesini tutabilir. Salyalarında ve üzerlerinde çeşitli mikropları taşırlar. İnsanların yaşadıkları alanlarda yiyecek bulabildikleri için yaşam alanını istila ederler. Kakalak ilaçlama ihmal edildiği takdirde sağlık sorunlarıyla da karşılaşmanız olasılıklardandır. Açıkta gördükleri gıdalar üzerinde dolaşarak üzerlerinde taşıdıkları mikropları bu gıda ürünlerine bulaştırabilmektedirler.

Kakalak ilaçlama Yöntemleri

Sıvı ilaçlar ile yapılan kakalak ile mücadele kısa sürede sonu vereceği gibi; jel hamam böceği ile yapılan ilaçlamalar, daha uzun sürede çözüm olmaktadır. Bunun yanı sıra, sıvı ilaçlar ile jel böcek ilaçları birlikte uygulanabildiği gibi, jel ilaçlar, hamam böceklerine karşı koruma sağlamak amacıyla da yapılabilmektedir. Hamam böceklerinin ilaçlanmasında jel ilaçlama , kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleriyle uygulamaktadır. Jel böcek ilaçlama uygulaması kaliteli jel kullanılması, bu uygulamayı yapabilmek ve mücadelesini yapmak icin sağlık bakanlığından alınmış biyosidal uygulama belgecisinin olması zorunludur. Hamam böceği den kurtulmak için profesyonel, eğitimli ekiplerle çalışan, doğru ilaçlama hizmetleri veren böcek ilaçlama şirketlerinden yardım talep ediniz. Tamiş ilaçlama şirketi haşere ilaçlama hizmetlerinde Türkiye çapında etkili çözüm hizmetleri vermekte. Evinizde veya çalışma alanlarınızda hamam böceği ve diyer haşerelerden kurtulmak için yapılacak etkili ilaçlama ile kurtulabilirsiniz.

0552 395 64 00 Bizi Arayın