GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Gümüşcül böceği küçük böceklerdir. Gümüşcül böceği uzun, üçgen gövdelidir. Bu böcekler 1,5 ile 2,5 cm büyüklüğündedirler. Renkleri parlak gri ya da gümüş rengidir  gümüş renginde olduğu için bu adı almıştır.  Gümüşcül böceğinin karınlarının arka kısmında üç tane eklenti bulunur. Bu böcek türü balık görünümündedir ve çok sık ayaklı böceklerdir seri ve hızlı hareket ederler. Bu böcekler en çok evlerde rastlanır. Ayrıca gümüşcül böceği nadirde olsa fırınlar da ve bina duvarlarında da görülebilir Sıcak alanları severler, kış aylarında bu nedenden dolayı evlere hücum ederler. Yaz ayları en fazla ortalıkta görüldüğü aylardır. Yaşam alanlarımızın kışın da sıcak olduğundan dolayı kışları da iç mekanlarda yoğun olarak görülebilmektedir.

Gümüş böcekleri hızlı hareket etmeleri gibi hızlı da çoğalma özelliğine sahiptirler. Bu yüzden başlangıçta tek tük görülen bu böcekler kısa zamanda yaşadığımız alanlarda çoğalarak sağlığımızı tehdit etmektedir.

Gümüşcül böceği hububat içerisine girip yerleşir. Gümüşcül böceği kumaş ve kağıtla da gıda ihtiyacını giderir. Daha çok mantar küfleri ve organik maddelerle beslenirler. Bu böcekler kağıt ve kitapların ciltlerine de zarar verirler.  yarık veya çatlaklarda yaşamlarını sürdürürler ve tavan arası, parke arası, bodrum gibi küfün olabileceği yerlere yerleşirler. Bu alanlarda bu böcek türleri oldukça fazladır. mekan ve işletme iç alanlarda daha çok mutfak ve banyolarda görülür.

Bu haşereyi  hafife almamak zaman ve maddi kayıp  olmadan önlemsizi almamız gerekmektedir. Gümüş böceği ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firması arayıp destek alınmalıdır. 

HAŞERE KONTROL  Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

0552 395 64 00 Bizi Arayın