05515898440
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gümüş Böceği

GÜMÜŞCÜL BÖCEĞİ

Gümüşcül böceği küçük böceklerdir. Gümüşcül böceği uzun, üçgen gövdelidir. Bu böcekler 1,5 ile 2,5 cm büyüklüğündedirler. Gümüşcül böceklerinin renkleri parlak gri ya da gümüş rengidir. Gümüşcül böceği gümüş renginde olduğu için bu adı almıştır. Gümüşcül böceğinin karınlarının arka kısmında üç tane eklenti bulunur. Gümüşcül böceği gri renktedir. Bu böcek türü balık görünümündedir ve çok sık ayaklı böceklerdir. Gümüşcül böceği seri ve hızlı hareket eder. Bu böcek türüne en çok evlerde rastlanır. Ayrıca gümüşcül böceği nadirde olsa fırınlar da ve bina duvarlarında da görülebilir. Gümüşçül böcekleri sıcak alanları severler. Kış aylarında bu nedenden dolayı evlere hücum ederler. Yaz ayları gümüşcül böceğinin en fazla görüldüğü aylardır. Ancak evlerimizin iç kısımları kışın da sıcak olduğu için gümüşcül böcekleri kışları da yoğun olarak görülebilmektedir.

Gümüşcül böcekleri hızlı hareket etmeleri gibi hızlı da çoğalma özelliğine sahiptirler. Bu yüzden başlangıçta tek tük görülen bu böcekler kısa zamanda yaşadığımız alanlarda çoğalarak tehdit oluştururlar.

Gümüşcül böceği hububat içerisine girip yerleşir. Gümüşcül böceği kumaş ve kağıtla da gıda ihtiyacını giderir. Gümüşcül böceği daha çok mantar küfleri ve organik maddelerle beslenirler. Bu böcekler kağıt ve kitapların ciltlerine de zarar verirler. Gümüşçül böceği yarık veya çatlaklarda yaşamlarını sürdürürler. Bu böcek türü tavan arası, parke arası, bodrum gibi küfün olabileceği yerlere yerleşirler. Bu alanlarda bu böcek türleri oldukça fazladır. Gümüşcül böceği iç alanlarda daha çok mutfak ve banyolarda görülür.

Gümüşcül böceği haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

HAŞERE KONTROL  Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

Teklif Alın