FINDIK FARESİ ( EV FARESİ )

Ev fareleri küçük yapılı kemirgenlerdir. Boyları 10 cm geçmez.  Boy ve yapıları yaşadığı iklim koşuluna ve beslenmesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaz aylarında iç mekanlara fazla uğramazlar yalnız soğuk kış aylarında sıcak mekanlara yerleşerek besinlerimize ortak olurla. Tırmanıcı özelliğe sahiptir kovuklarda ve duvar içlerinde yaşayabilir buralarda üreme yapar. Ev fareleri beslenebilmesi için buldukları her türlü gıda ihtiyaçlarını tüketirler. Evdeki deri elbiseleri kemiren bazen de evdeki börtü böcek dediğimiz ufak böcekleri yiyerek gıdalarını karşılarlar.  Ev fareleri iyi beslendiğinde 2 ayda bir yavru doğurur ve ev fareleri her defasında 10 ile 12 kadar yavru doğururlar. Yavrularını büyük bir titizlikle süt ile beslerler ve ev farelerinin 2 ile 3 ay içinde yavruları olgunlaşır.

Fareler (kemirgenler) insanlara en çok hastalık bulaştıran hayvanlardır. Fare (kemirgen) türleri arasında insana en çok ev faresi hastalık bulaştırır. Çünkü insanların yaşam alanlarında en çok ev faresi bulunur. Bu hususa da yapilması gereken işlem yaşam alanlarımızı zaman zaman ev fare ilaçlama yapmak ve belirli noktalara fare istasyonu yerleştirmek gerekir, Tamiş fare ilaçlama konusunda en iyi fare ilaçlama firması olmakla işini cok sıkı tutmaktadır. İstanbul Fare ilaçlama şirketleri arasında en uygun fare ilaçlama fiyatları ile çalışmaktadır.

Kemirgen ilaçlama sadece fareleri görüldüğünde yapılan bir işlem olmaması gerek  ev fareleri diğer adıyla çatı faresi iç mekanlarımıza girdikten son biz onu fark edinceye kadar maddi manevi büyük zararlar vermektedir. Bunları yaşamamak için zaman zaman ilaçlama şirketleriyle periyodik fare ilaçlama yapılması oldukça önemlidir. Haşere ve fare ilaçlama hizmeti almak için İstanbul fare ilaçlama şirketini 7/24 irtibata geçebilirsiniz.

0552 395 64 00 Bizi Arayın