ÇATI FARESİ İLAÇALAMA:   Ağırlığı 90gr bulan boyu 21 cm cıvarında olan fare çeşitlerindendir. Kahverengi ve siyah tüylere olan  büyük kulakları sıvrı burunludur ve tırmanma konusunda çok iyidir. dışkıları lağım faresi dışkısı yakın fakat biraz daha sivridir. Çatı fareleri 4 ayda erginleşir ve yaşam ömürleri 1 yıldır.. Çatı faresi her üremede 4-8 yavru doğurur ve bir senede 6 kez doğuma yapabilirler. Hareketli ve hizlıdır en ufak bir delikten yani ortalama 10 cm bir delikten geçebilirler.

MADDI VE SAĞLIKIĞA ZARARLARI: Kemirme olayı çok iyi olan çatı fareleri elektrik kablolarını kemirmekte ve yangılara elektrikli ev eşyalarına zarar vermektedirler. Her bölgede dolaştıkları için mikrop saçmada ve hastalık yaymada çok hızlıdırlar. Bu tür olayları karşı karşıya kalmamak adına, zaman harcamadan acil bir ilaçlama firması irtibata geçilmelidir.

MÜCADELE YÖNTEMLERİ: Farelerle mücadele yapabilmek için zamanlı takip ve kontrol altında tutulması işyerlerinde rutin takip yapılarak fere istasyonları konarak desteklenmesi şarttır. fare ilaçlama periyodik aralarla yetkili ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerek. Yanlış kullanılan  fare ilaçları size çok büyük yükler getirebilir ve ortalığı ağır leş kokusu salabilir. Bu doğrultuda kemirgen ilaçlama mutlaka yetkili ilaçlama firması tarafından yapılması oldukça önemlidir.

0552 395 64 00 Bizi Arayın