DERİ BÖCEĞİ [Uyuz Böceği]

Deri böceği ilaçlama diğer deyişle insanlarda oluşan uyuz böceği uyuz hastalığına sebep olan haşere çeşitlidir. haşeresin büyüklüğü 11 ile 13 mm arasındadır. Deri böceklerinin renkleri sarımsı kahve renktedir. Der böceği haşeresinin vücudu kıllarla kaplıdır.  Vücutlarının sonunda uzun bir kıl demeti bulunmaktadır. Deri böceği haşeresi kışları ergin olarak çoğunlukla ağaç kabuklarının arasında geçirirler. Uyuz böcekleri yumurtlayarak çoğalan haşerelerdir. Uyuz hastalığına sebep olan deri böcekleri mayıs ve haziran aylarında uçarak yumurtlamaya başlarlar. Deri böceği yumurtaları 10 ile 15 gün içinde çatlamaya başlar. Yumurtalardan çıkan deri böceği yavruları etraflarındaki gıdalarla beslenirler. Uyuz böceği haşeresi sıcak alanları sever ve  ergin hale gelmesi yaklaşık 2 ayı bulur. Deri böcekleri yılda 1 ile 5 defa yumurtlama özelliğine sahiptirler. Ergin olan deri böceği haşeresinin yaşam ömrü 1 yıl kadardır. Deri böceği haşeresi gıda olarak daha çok et, peynir ve sosis sucuk salam gibi gıdaları tercih eder.

Deri böceği haşeresi insanların derilerinin altına girebilme özelliğine sahiptir. İnsanlarda uyuz hastalığının oluşmasına sebebiyet verir  ve insanlarda kaşıntı oluşmasına neden olur. Bu haşeresi kişilerin vücutlarında deri yırtılmaları ve pis akıntılı irinler oluşmasına neden olur. Deri böceği haşeresi {uyuz böceği} gar dolap eşyalarımız yünlü kürk gibi eşyalara oldukça maddi zarar verir.

uyuz böceği insanlara bulaşabildiği gibi hayvanlarda bulaşır. Uyuz böceği ilaçlama oldukça ciddi bir iştir gayet titizlik ister ve kullanılması gereken ilaç uyuz ilacı olması gerekir aksi taktirde hiç faydası olmaz. Tamiş ilaçlama uyuz böceği ilaçlama uygulamasından önce mekanı iyice inceler ilaçlama yapılacak alanları tespitini yapar bu doğrultuda ilaçlarını hazırlayıp uygulama safasın geldiğinde evde kimse kalmayacak şekilde yaşam alanını boşaltır. Uyuz böceği ilaçlama uygulamacı ekip evin en dip köşesinden başlamak suretiyle atlama yapmadan mekanın tamamını en inçe  ayrıntısına kadar uyuz ilaçlama sonuna gelinir.  uyuz böceği ilaçlama firması olarak sizleri bu hastalıktan kurtaracak ilaçlama firması tamiş ilaçlamadır. Hizmet ve randevu için 4445236 nolu iletişim hattımızı arayınız.

0552 395 64 00 Bizi Arayın