05515898440
Sosyal Medya Hesaplarımız

Deri Böceği

DERİ BÖCEĞİ

Deri böceği haşeresin büyüklüğü 11 ile 13 mm arasındadır. Deri böceklerinin renkleri sarımsı kahve renktedir. Der böceği haşeresinin vücudu kıllarla kaplıdır. Deri böceğinin vücutlarının sonunda uzun bir kıl demeti bulunmaktadır. Deri böceği haşeresi kışları ergin olarak çoğunlukla ağaç kabuklarının arasında geçirirler. Deri böcekleri yumurtlayarak çoğalan haşerelerdir. Deri böcekleri mayıs ve haziran aylarında uçarak yumurtlamaya başlarlar. Deri böceği yumurtaları 10 ile 15 gün içinde çatlamaya başlar. Yumurtalardan çıkan deri böceği yavruları etraflarındaki gıdalarla beslenirler. Deri böceği haşeresi sıcak alanları sever ve deri böceği haşeresinin ergin hale gelmesi yaklaşık 2 ayı bulur. Deri böcekleri yılda 1 ile 5 defa yumurtlama özelliğine sahiptirler. Ergin olan deri böceği haşeresinin yaşam ömrü 1 yıl kadardır. Deri böceği haşeresi gıda olarak daha çok et, peynir ve salamı tercih eder.

Deri böceği haşeresi insanların derilerinin altına girebilme özelliğine sahiptir. Deri böceği insanlarda uyuz hastalığının oluşmasına sebebiyet verir. Deri böceği insanlarda kaşıntı oluşmasına neden olur. Deri böceği haşeresi kişilerin vücutlarında deri yırtılmaları ve pis akıntılı irinler oluşmasına neden olur.

Deri böceği haşeresi gıdalara oldukça zarar verirler. Deri ve kürk depolarına maddi zararlar verebilen haşerelerdir.

Deri böceği haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

HAŞERE KONTROL  Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

Teklif Alın