ÇEKİRGE

Çekirge haşeresinin büyüklüğü 2,5 ile 3,5 cm arasında değişiklik gösterir. Çekirge haşeresi siyah ya da kahverengi renktedir. Çekirge haşeresinin zıplamasını sağlayan uzun arka bacakları vardır. Çekirgelerin köşeli gövdeleri vardır. Çekirgelerin arka ayakları çok uzundur ve çekirgelerin ince antenleri bulunur.

Çekirge haşeresinin yaşam alanları genellikle dış mekanlardır. Çekirgeler dış alanlarda yaşar ve bu alanlarda üreyerek çoğalırlar. Çekirgeler yiyecek ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaşadığımız alanlara giriş yaparlar. Çekirgeler soğuk ve nemden korunmak amacıyla da iç alanlara girebilirler. Çekirge haşeresinin yetişkin olanları kuvvetli ışık tarafından çekilir ve çekirgeler uçabilme özellikleriyle, özellikle de yaz aylarında camlardan içerilere yani yaşadığımız alanlara girebilirler. Çekirge haşeresi çatlak ve delik alanlardan bina içlerine, depolara, bodrumlara girebilirler. Çekirgeler beslenme amaçlı olarak giysilerimize zarar verirler. Çekirgeler koloniler halinde hareket ederler. Yaşadığımız alanlarda çekirge haşeresi yerleşir ise kısa zamanda üreyerek popilasyon yani çoğunluk oluşturur. Çekirge haşeresinden kurtulabilmek için yaşam alanlarının yok edilmesi gerekir.

Çekirge haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

HAŞERE KONTROL Uzmanla İletişime Geçin 444 5 237

 

444 52 37
Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
0552 395 64 00
Tıklayıp Yazabilirsiniz