ÇEKİRGE İLAÇLAMA

Çekirge haşeresinin büyüklüğü 2,5 ile 3,5 cm arasında değişiklik gösterir. Çekirge haşeresi siyah ya da kahverengi renktedir. Çekirge haşeresinin zıplamasını sağlayan uzun arka bacakları vardır. Çekirgelerin köşeli gövdeleri vardır. Çekirgelerin arka ayakları çok uzundur ve çekirgelerin ince antenleri bulunur  ve mevsiminde üremesi çok hızlıdır çekirgelerin çoğalmaması için zamanında çekirge ilaçlama yapılması gerekir.

Çekirge haşeresinin yaşam alanları genellikle dış mekanlardır. Çekirgeler dış alanlarda yaşar ve bu alanlarda üreyerek çoğalırlar. Çekirgeler yiyecek ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaşadığımız alanlara giriş yaparlar. Çekirgeler soğuk ve nemden korunmak amacıyla da iç alanlara girebilirler. Çekirge haşeresinin yetişkin olanları kuvvetli ışık tarafından çekilir ve çekirgeler uçabilme özellikleriyle, özellikle de yaz aylarında camlardan içerilere yani yaşadığımız alanlara girebilirler. Çekirge haşeresi çatlak ve delik alanlardan bina içlerine, depolara, bodrumlara girebilirler. Çekirgeler beslenme amaçlı olarak giysilerimize zarar verirler. Çekirgeler koloniler halinde hareket ederler. Yaşadığımız alanlarda çekirge haşeresi yerleşir ise kısa zamanda üreyerek popilasyon yani çoğunluk oluşturur. Çekirge haşeresinden kurtulabilmek için yaşam alanları aralıklarla haşere ilaçlama yapılması yeterlidir.

Çekirge ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki BİLİNÇLİ bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır.

0552 395 64 00 Bizi Arayın