Alman Hamam Böceği

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

Alman Hamam Böceği ilaçlama yaptırmaya karar vermeden önce bu haşereyi daha yakından tanımaya çalışalım. Bu sayede neden profesyonel yardım almamız gerektiğini daha iyi anlayabiliriz. Diyer adiyla kalorifer böceği en hızlı üreyen ve mücadelesi en zor olan haşere türlerinin başında gelmektedir. Daha fazla mutfakta ve Kalorifer çevresinde görülmelerinden dolayı halk arasında kalorifer böceği adını almıştır. Bu haşereler bizlere inanılmaz gelen bazı özelliklere sahiptirler ve omurgasız canlı türleri arasında yer alırlar. Kalorifer böceklerinin başlarında yön ve yiyecekleri çok hızlı bulabilmelerini sağlayan antenler bulunur. Bu haşerelerin bacaklarının vantuzlu olmalarından dolayı tavanlarda ve duvarlarda rahatlıkla hareket edebilirler. Alman Hamam böceği bizlerin yediği gıda artıklarından beslenen canlılardır. İnsanların bulunduğu tüm ortamlarda bu haşereleri görmek mümkündür. Vücutları soğuğa ve yüksek ısıya rahatlıkla dayanabilen bir yapıya sahiptir. Bu haşereleri gündüzleri görmek pek mümkün değildir. Karanlıkta dolaşmayı tercih ettikleri için geceleri daha çok ve sık görünürler ve oldukça hızlı hareket ederler.

 

Alman Hamam böceği ilaçlama yapan firmanın profesyonel olması gerekir, çünkü kalorifer böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan haşerelerdir. Yumurtalarını üzerinde, sırtlarına yakın olan bir bölgede taşırlar ve dış alana kapsül içerisinde bırakırlar. Bu kapsüller kesinlikle hiçbir ilaçtan etkilenmezler bu yüzden mutlaka açılması gerekmektedir. Her kapsülün içinde 40-50 adet arası yavru kalorifer böceği yumurtası bulunur. Bu haşereler ölürken dahi yumurta kapsülleri bırakabilmek gibi inanılmaz bir özelliğe sahiptirler. Alman Hamam böceği insanı ısıran ya da direk temas eden bir haşere türü değildir. Dolaştıkları alanlardaki her türlü mikrop ve hastalıkları taşıyarak yaşam alanlarımıza getirirler. Gıdalarımız üzerine dışkı ve kusmuklarını bırakırlar. Bu da insanlar üzerinde gıda zehirlenmesi ve alerjik reaksiyonlara sebep olur. Ayrıca birçok hastalığın yayılmasında da önemli bir role sahiptirler. Bu hastalıkların başlıcaları, astım, verem, mantar, dizanteridir.

 

Hamam böceği ilaçlama yatırmadan önce firmanızın konusunda yeterli bilgi birikimine ve gerekli ekipmanlara sahip olduğundan mutlaka emin olunuz. WHO standartlarına sahip olmasına özellikle dikkat ediniz. Alman Hamam böcekleri yapı olarak oldukça dayanıklı haşerelerdir. Bilinçsiz olarak yapılan mücadeleler neticesinde kimyasal ilaçlara karşı çok çabuk direnç kazanırlar. Alman Hamam böceği ilaçlama yapılırken kesinlikle bakanlık onaylı özel intesitlerin profesyonel yöntemlerle ve uygun ekipman ile yapılması gerekir. Haşerelerden kurtulmak isterken kendi ve çevre sağlığınızı lütfen riske atmayınız. Ayrıntılı bilgi almak için Tamiş İlaçlama danışma hattımızı arayabilirsiniz.

444 52 37
Tıklayıp Arayabilirsiniz
Whatsapp Hattı
0552 395 64 00
Tıklayıp Yazabilirsiniz