Kemirgen Mücadele

İçerisindekiler

Fare Nedir?

Fareler; Kemirgenler arasında yer alan aynı zamanda sıçangil cinsinden olan hayvanlardır. Fareler çok hızlı hareket ettiklerinden hızlı bir şekilde üreme özelliğine de sahiptirler. Yaşam alanlarımızda yaşamaya başladıkların ise bize hem maddi hem manevi konularda zarar verebilecek zararlı canlılardır. Fare türlerinden bazıları tatlı gibi görünseler de çoğu durumda korkutucu olmaktadırlar. Fare türlerinden bazılarında yükseğe sıçrama var iken bazılarında ise kese bulunmaktadır. Yükseğe sıçrayan farelerdeki yükseklik 50 cm boyunu bulmaktadır. Fare türlerine göre dışkılarının boyutları ve renkleri değişkenlik gösterebilmektedir. Postları için ülkemizde fareler yetiştirilmekte olup, yetişen farelerin 80 cm’e kadar boyları yükselirken, kiloları ise 14 kg olarak bilinmektedir.

Fare Türleri Nelerdir?

Dünya genelinde ve Ülkemizde fareler birçok farklı türe sahip özellikleri ile bilinirler. Farelerin türleri bakımından ülkemizde görünen farelerde farklı görünümlere sahiptirler. Fareler kemirgenler arasında en zeki canlılardan birisi olup, 20 türü bulunmaktadır.

Ülkemizde ise 6 adet fare türü bulunmaktadır. Bunlar; Ev faresi, Çatı faresi, Lağım faresi, Hamster türü fare ve tarla faresidir.

Fare İlaçlama İşlemlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Fare ilaçlaması işlemlerine başlanmadan önce kontrol edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki; ilaçlama işleminin yapılacağı alanda farklı bir canlının, insan ve evcil hayvanın olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. İkinci konu ise fare türünün belirlenmesi gerekir. Bu iki aşama da doğru bir şekilde planladıktan sonra fare ilaçlama işlemlerinde başarı oranı %100’e kadar artmaktadır.

Fare ilaçlamasında bireysel ilaçlanma işlemi yapılmamasını tavsiye etmekteyiz. Konusunda uzman personelleri ile fare ilaçlama konusunda tecrübe sahibi olan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Bu sayede en ideal şekilde sizlere sonuç verebilecek fare ilaçlama uygulamalarını almanız mümkün olacaktır.

Fare İlaçlamasında Profesyonel Çözüm Tamiş İlaçlama

Fare ve kemirgenler yaşam konforunuzu bozmakla birlikte, maddi ve manevi olarak sıkıntıya girmenize de sebep olmaktadırlar. Fareler zeki olmalarının yanı sıra yön ve tat alma içgüdüleri de oldukça güçlüdür. Yaşam alanlarınızda yuva yapması halinde farelerden kurtulmak hiç kolay olmayacaktır. Kişisel uğraşlarınız ile fare ve kemirgenlerden kurtulmanız mümkün değildir. İlaçlamayı kendinizin yapması halinde eski bilinen çözümlerle işi zorlaştırmakla kalmayıp yaşam alanlarında leş kokusunu da yaymanız mümkün hale gelmektedir.

Fare ilaçlaması konusunda Tamiş İlaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığına bağlı ilaçlama firması olmasının yanı sıra ilaçlama için gerekli tüm yetki belgeleri de bulunmaktadır. Fare ve kemirgenler için Sağlık Bakanlığı onaylı olan rodentisit fare ilaçları oldukça etkilidir. Firmamız ilaçlama yapmadan önce gerekli keşifleri gerçekleştirerek, fare istasyonlarının yerini belirleyerek gerekli çalışmayı gerçekleştirmektedir. Fare ve kemirgenler yürüdükleri alanlarda kendi kokularını bırakır ve bu güzergâhı yön bulma olarak kullanırlar. Yaşam alanlarımızda sadece iç mekânı ilaçlamak çözüm olmamakla birlikte varsa bahçe veya otopark çatı gibi yerlerde ilaçlanması gerekir.

Fare ilaçlama tekrarı izlenmesi ve zaman içerisinde kontrollerin yapılması fare istasyonların temizlenip ilaçların yenilenmesi gerekebilir. Kemirgen ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi diğer bir husus ise ilaçlara çıplak elle yapılmaması ilaçlara karşı solunup öksürülmemesi. Fare ve kemirgenler oldukça hassastır ve çok seçicilerdir. Fare ve kemirgen ilaçlama firması olarak İstanbul ve Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. İlaçlama çözümleri için lütfen bizi arayınız.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın