Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Yılan Nedir?

Dünyanın her yerinde yaşayabilen yılan canlısı oldukça tehlikelidir. Yılanların yüzde 99 u zehirlidir. Yılanların boyları ve yapıları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak yılanların biyolojik yapıları aynıdır. Sadece şekilleri farklılık gösterir. Yılanların uzun vücut yapısı vardır, vücutlarının sonlarında kuyrukları mevcuttur.

Yılanlar sürünerek hareket ederler. Yılanlar vücutlarını kasıp öne savurarak hareketlerini gerçekleştirirler. Yılanların başları vücutlarıyla orantılı olarak gelişmiştir. Yılanların baş kısımlarında iki adet göz yer alır, ağız kısımlarında çatallı dilleri bulunur ve avını zehirlemek için kullandığı dişleri yer alır.

Sert ve pullu bir deriye sahip olan yılan çeşitlerinin vücutlarında kıl bulunmaz. Yılan türlerinin uzunlukları farklılık gösterir. Kimi yılan türleri 12 metreye kadar uzunlukta olabilirler. Yılan İlaçlama, yılanlar gıda ihtiyaçlarını böcek ve farelerle sağlarlar. Avlarına sessizce yaklaşan yılanlar avın üzerine atlayıp dişleriyle zehirleyip öldürür.

Gıda gereksinimlerini böcek ve farelere ek olarak daha büyük hayvanları (kuş, kurbağa, balık vb gibi…) da avlayarak karşılar. Yılanlar yıl içerisinde bir kez deri değişimi yaşarlar. Yılanların deri değiştirme işlemleri 1 ya da 2 hafta sürebilir.

Yılan Mücadelesi Nasıl Yapılır?

Yılanlar yumurtlayarak ya da doğum yaparak çoğalmalarını gerçekleştirirler. Yavru yılanlar kendi avlarını yakalayıp gıda gereksinimlerini karşılayabildiklerinde yuvadan ayrılıp çevreye yayılırlar. Yılanların neredeyse tüm türleri zehirlidir. Bu yüzden yılanla mücadelede ilaçlama şirketleri önem taşımaktadır. Yılan ilaçlama açık ve kapalı mekânlar için yapılmaktadır. Yılan ilaçlama da kullanılan ilaçlar oldukça önemlidir. Çünkü böcek ilaçlama ve fare ilaçlama için kullanılan ilaçlar yılan ilaçlama da kesinlikle kullanılamaz.

Çünkü bu ilaçların yılan ilaçlama üzerinde hiçbir etkisi bulunmamaktadır. İlaçlama şirketi mutlaka yılan ilaçlama üzerinde etkili olan insektisitleri kullanmalı ve profesyonel bir uygulama yapmalıdır. Yılanlar bazen gıda gereksinimlerini karşılayabilmek ya da soğuk havalardan korunabilmek için yaşadığımız kapalı alanlara dahi girerler. Böyle bir durumda ister açık alanda ister kapalı alanda görünsün mutlaka zaman kaybetmeden yılan ilaçlama şirketi ile iletişime geçilmelidir.

Yılan İlaçlamasında Çözüm: Tamiş İlaçlama

Yılan ilaçlamasının bireysel olarak yapılması mümkün değildir. Bu yüzden konusunda uzman bir ilaçlama firması ile çalışmanız gerekmektedir. Bu noktada Tamiş İlaçlama firması olarak 30 yıllık tecrübemiz ile deneyimli personellerimiz ile hizmet vermekteyiz. Yılan ilaçlama hizmeti için bizleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet almak için arayabilir, en uygun fiyatlarla yılan ilaçlama hizmeti almak için bizi arayınız.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın