Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Tahta Kurdu Haşeresini Tanıyalım

Tahta kurdu; Yeşillik bölgelerde, bitkiler ve bitkilerin bulunduğu ortamlar da ve bu tarz bolca ürünlerin bulunduğu yerlerde sıklıkla görünmektedirler. Tahta kurtlarının boyları beslendikleri ortama, yaşadıkları ve aldıkları gıdalara ve besinlere göre değişebilmekte olup genellikle kanatları bulunur. Tahta Kurdunun bedeni üçe ayrılan vücut yapısı baş, göğüs ve karın kısmından oluşur.

Tahta kurdunun başı çok küçük gövdesi ise çok büyüktür. Baş kısmında ise 2 adet ( 1 çift) antenleri vardır bedeninin alt kısmında 6 adet ayağı bulunur ve bu ayakları tırtıllı bir yapıya sahiptir. Bu tırtılları sayesinde rahatça her yere çok kolay ve rahat bir biçimde tırmanabilir. Ağız yapısı çok sert olduğundan her türlü ağaç, ahşap, mobilyayı delecek güce ve kapasiteye sahiptir. Renkleri ise yoğun olan ve e çok rastlanan rengi kahverengidir. Tahta kurtlarının boyları çok küçüktür ortalama 2 ile 5mm arasında değişmektedir.

Tahta Kurdunun Zararları Nelerdir?

Tahta kurtlarının beslenme şekli ahşap ve bitkilerdir. Bitkilere verdikleri zararla ölmelerine sebep olmaktadır. İnsanlara ısırarak her hangi bir zarar veremezler. İnsanlara verebilecek zarar, maddi ve manevidir. Bunlara örnek ise; sahip olduğumuz değerli ahşap mobilya ve ahşap eşyalarımızı kemirerek içlerini tünel gibi oymaları sebebiyle maddi hasarlar oluştururlar.

Tahta kurtlarıyla mücadele etmek oldukça zordur. Bu haşereler ahşabın içini kemirerek otoyol tünelleri gibi oyarak ilerlediklerinden ve yaptıkları bunlarla sınırlı kalmadıklarından tahta kurtlarından çıkan postayla ilerledikçe arkasını kapatırlar. Bundan dolayı tahtakurdu ilaçlama o kadarda kolay bir iş değildir.

Tahta Kurdu İle Mücadele ve İlaçlaması Nasıl Yapılır

Öncelikle bilmeniz gereken şey, tahtakurtları diğer haşere türlerine kesinlikle benzemezler. Tahta kurdu ahşap, mobilya ve ağaçların en diplerine kadar kemirmektedirler. Tahtakurtları, ağaçların içeride yaşar ve çiftleşirler. Erkek olan tahta kurdu ölürse ise dişi tahtakurdu bulunduğu yerden çıkar ve başka bir ahşaba konarak tekrar yaşamını bu şekilde sürdürmeye devam ederler.

Yeni mekânlarında üremeye ve kemirmeye devam ederek hayat döngülerini sürdürürler. Bu canlılar ile savaşmak mücadele etmek pek kolay bir durum değildir. Size en yakın olan ilaçlama şirketi ile iletişime geçip tahtakurdu istilanızı iyice analiz ettirerek, işi ehline bırakmak izleyeceğiniz en doğru yol olacaktır. Profesyonel ilaçlama ekipleriyle sizlere hizmet vermeye hazır olan İstanbul tahtakurdu ilaçlama firmamız ile probleminizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tahtakurdu İstilasından Uzman Ekibimiz İle Kurtulmanızı Sağlıyoruz

Tahtakurdu istilası bireysel yöntemlerle çözebileceğiniz bir durum kesinlikle değildir. Bu noktada İstanbul’da faaliyet gösteren Tamiş İlaçlama firmamız tahtakurdu ve diğer haşerelerin ilaçlanmasında profesyonel olarak sizlere hizmet sunabilmektedirler.

7 gün 24 saat boyunca oluşturduğumuz alt yapımız sayesinde kesintisiz olarak sizlere yardımcı olabiliriz. Haşere ilaçlama hizmetlerimiz için lütfen bizi arayınız.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın