Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Salyangoz Nedir?

Salyangoz haşeresi çimlerde nemli bölgelerde veya sularda yaşayan haşerelerdendir. Salyangoz değişik büyüklükleri vardır. Çeşitlilik gösteren kabuklu haşerelerdir. Bu haşere türü gezdikleri tüm alanlara kendi sıvılarını bırakırlar gıda gereksinimini bitkilerle karşılar.

Salyangoz haşeresi kabuğunun kenar kısmına yakın olan bir delik yardımıyla solunum yapar. Ağzını içindeki diş sırasıyla kaplı dili ile bitkileri koparır. Nemli alanları sever genellikle akşamları ortaya çıkar.

Salyangoz haşerelerinin vücutları su ile doludur bu nedenle soğuk alanlarda donma tehlikesi ile karşılaşan haşere türleridir. Kış aylarında salyangoz haşeresi havalar çok soğuk olup eksilere düşerse ölürler. Sıcak ortamlarda da kuruyabilirler.

Salyangoz Üremesi Nasıl Olur?

Salyangozları kurbağalar, kırkayaklar, kertenkeleler gıda ihtiyaçları için yerler. Salyangoz haşeresinin hem otçul olanı hem de etçil olan türleri vardır. Sırt bölümleri ile bedenleri arasında sümüksü bir sıvı yer alır. Bu sıvı sayesinde bedenleri hep nemli kalır. Çift eşeyli özelliğine sahip bahar ve yaz dönemleri üreme dönemleridir. Bu dönemlerde çiftleşirler. 10 ile 15 gün sonra salyangozlar yumurtalarını bırakmaya başlarlar. 150 ile 200 yumurta bırakma özelliğine sahiptir yumurtalarının çatlaması için yeterli sıcaklık gerekir.

Eğer ortamda yeterli sıcaklık varsa salyangozların bıraktığı yumurtalar 15 ya da 20 gün sonra çatlamaktadır. Üremeleri hızlı ve fazla olmasından dolayı ilaçlama önlemlerini zamanında alınması ve bitkilere zarar vermesinin önlenmesi gerekmektedir. Salyangoz haşeresi gıda ihtiyaçlarını bitkileri kemirerek sağlar. Bu nedenle bitkilere zarar vermeleri ile tanınırlar.

Salyangozlar bir yumurtlamada yaklaşık 200 adet yavru yapabilirler. Yani çok kısa sürede ürerler. Bu nedenle bahçe alanlarımızı kısa sürede ele geçirebilirler. Görüldüğü anda önlem alınması gereklidir. Bitkilerimizin kurumasına neden olurlar.

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz ilaçlama yapmadan önüne geçilecek bir haşere kesinlikle değildir. Salyangoz haşeresi ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel bilinçli bir ilaçlama firmasından destek alınmalıdır. Salyangoz ilaçlama yöntemleri sıvı ve yemleme şeklinde yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Onayı olmayan ilaçların kullanılması salyangoz istilasından kurtulmanızı değil daha fazla oluşmasını ve salyangoz haşerelerinin ölmelerinin zorlaşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden Tamiş İlaçlama firmamız Salyangoz ilaçlamasında firmamız her canlıya özel olarak hazırladığı ilaçlar sayesinde salyangoz istilasından kurtulmanızı çok daha kolay hale getirmektedir. Bağ bahçe, Müstakil ev bahçesi olan ve bahçesinde çiçeklerle uğraşan, aynı zamanda tarımla uğraşan kişiler için de Salyangoz İlaçlama kesin çözüm olacaktır.

Salyangoz İlaçlamasında Çözüm: Tamiş İlaçlama

Salyangoz istilasından kurtulmak için İstanbul Salyangoz İlaçlama hizmeti veren Tamiş İlaçlama firmamızdan profesyonel olarak ilaçlama hizmeti alabilmeniz mümkündür. 30 yıllık ilaçlama sektöründeki geçmişimiz, deneyimli ekibimiz ve gerekli teknolojik cihazlarımızla müşteri memnuniyetine uygun olarak hizmet vermekteyiz.

Salyangoz ilaçlama hizmetini en uygun fiyatlarla en iyi şekilde almak için bizi 7 gün 24 saat boyunca arayabilirsiniz.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın