Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Örümcek Nedir?

Dünyamızın her tarafına dağılmış bir yaşam grafiği izleyen Örümcekler eklembacaklılar sınıfının içinden olan haşere türlerinden bir çeşittir. Örümceklerin sindirim borularında, sinir, damarlar ve nefes borusu çok ince bir zar içerisindedir.

Dünyada bu sistem hiçbir canlıda bulunmayan özelliktir. Örümceklerin boyları üç cm ile otuz beş cm arası değişir. Bünyesi eğridir. Ağızlarında iki zehirli çengel ve hissetmeleri için iki de ayağı vardır.

Göğüs bölgesinde sekiz adet yürümek ve ağlarında kolay dolaşım sağlaması için ayak bulunur. Bu haşerelerin dört çift gözü vardır ve bu gözlerle üç yüz atmış derece görme kabiliyetine sahiptirler.

Dişi örümcekler 300-400 arası yumurta bırakır. Yumurtaları kendi ördüğü ağ ipliği kozalarına bırakarak yumurtalar kırk günde çatlar ve yavrular çıkar. Sürekli beslenme ihtiyacı duyan örümcekler bu yüzden sürekli saldırgan olurlar. Avını ısıran örümcekler zehrini canlıların bırakarak içlerini çürütür bu yola gıda ihtiyacını sağlar.

Örümceklerin Sağlığımıza Etkisi Nedir?

İnsan sağlığına direk müdahale eden örümcek böcekleri ısırma ve sokma yoluyla çok acı ve rahatsızlık vererek hayatımızı etkilerler. Örümcek çeşitli türleri zehirli olabilir. Sürekli besin ihtiyacı hisseden örümcekler bundan dolayı da aynı zamanda saldırgan olmaktadırlar. Bu sebepten ötürü insanlara saldırıp sokabilirler.

Zehirli örümcek sokmalarında soğuk terleme yüksek ateş nabızda artma ve kusma gibi zehirlenme belirtileri olabilir. Bu durumda hiç vakit kaybetmeden en yakın Sağlık Kuruluşuna başvurmak gerekir. Haşere ısırma ve sokmalarında erken müdahale çok önemlidir. Bu tür vakalar geç kalındığında ölümlerle sonuçlanabilmektedir.

Örümcek İlaçlama

Bireysel mücadele de kullanılan yanlış ilaçlar neticesinde hem sağlığımız da ciddi sorunlar oluşabilmekte hem de örümcek ilaçlamasında sonuç almak mümkün olmayabilmektedir. Bu problemlerin üstesinden gelmek ve emin adım takibi yapmak için aylık periyodik ilaçlama yapılması gerekmektedir. Örümcek ilaçlama için birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bunlardan bazıları sıvı ilaçlama, su buharlama, sislenme ve jel ilaçlama şeklindedir.

İstanbul ilaçlama firması Tamiş İlaçlama firması olarak profesyonel yöntemler kullanarak örümcek ilaçlanması için hassas noktaları tespit ve analiz ederek yapılması gereken örümcek ilaçlama şeklini belirlemektedir. İstanbul böcek ilaçlama şirketi olarak haşere ilaçlama işgücünü çok önemsiyor ve kullanacağımız ilaçların sağlık bakanlığı ruhsatları çerçevesinde yapmaktayız.

İstanbul Tamiş ilaçlama firması olarak bünyemizdeki çalışan ekibimiz sağlık bakanlığı uygulama belgelerine sahiptir. Yaşam alanınızda örümcek ilaçlama hizmeti profesyonel ekibi ile en uygun fiyatlarla sağlayabilmektedir.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın