Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Kene Haşerelerini Tanıyalım

Keneler zorunlu kan emici haşerelerdendir. Bacakların uçlarında vantuzlar ve cengeler vardır. Deriye yapışarak kan emerek beslenirler. İyice kan emip şiştikten sonra kendilerini yere atarak uzaklaşır, bitkilere veya ağaçlara yapışırlar.

Kenelerin ön ayaklarının uçları koku ve dokunma algıları güçlüdür. Ağaçlara tırmanan keneler altından geçecek kanını emecek canlıları bekler ve üzerlerine düşerek deriye yapışır ve kan emmeye başlarlar.

Kenelerin tükürük salgısı dokuları sindiren ve likefiye eden proteolitik enzimler içerir. Keneler İnsan ve hayvan hastalıklarının taşınmasında rol oynayan en önemli haşerelerden birisidir.

Birçok hastalığı taşıma imkânına sahip olabilmektedir. Kene ısırdığı yerde bıraktığı emzirmemle toksikozlar felçlere ve alerjik reaksiyonlar yol açabilir. Deriye yapışan keneyi kendi imkânlarımızla deriden çıkarma imkânlarına girersek hastalık bulaşma riskine girmiş olunur bunu yapmak son derece tehlikelidir.

Deriden ayırmaya çeliştiğimiz kene tek, olarak içindeki mikropları kusar ve bulaştırır ve bu sayede kene zehirlenmesine sebep olabilmektedir.

Kene Isırdığında Ne Yapmalıyız?

Kene el ile çekilip çıkartılmaya çalışmamalıdır, kene sıkıştığında patlayarak zehrini kana bulaştırır ve kene zehirlenmesi olur. Böyle bir durumda sağlık kurumlarına başvurarak tıbbi yardım almak gerekir.


Kene İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Keneler genellikle yaşam alanlarımızda bulunan yeşil alanlarımızda bulunurlar. Kene ilaçlanması sıcak havalar gelmeden önce kenelerin yumurtalarını ortadan kaldırılmalıdır. Kene ilaçlanması bireysel olarak kesinlikle yapılmamalı, konusunda uzman sağlık bakanlığı onaylı ve gerekli tüm sertifikalara sahip kene ilaçlama firmalarından destek alınmalıdır.

Yeşil alanlarımızın periyodik olarak ilaçlanmasını sağlamamız gerekmektedir. Bu konuda İstanbul’da hizmet veren Tamiş İlaçlama firması olarak en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sunmaktayız. Ekibimiz Sağlık Bakanlığı eğitimlerini almış sertifikalı personellerdir. Firmamız Kene İlaçlama konusunda 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet verebilecek alt yapıya sahiptir.

İstanbul’da en fazla kene gözüken semtlerin başında Başakşehir, Levent, Beykoz, Çekmeköy gelmektedir. Yeşil alanlarda yaşayan kene çeşitleri olduğu gibi taşlık ve kıraç alanlarda yaşayan çeşitlerinde vardır. Tamiş ilaçlama kene ilaçlama konusunda ve diğer tüm ilaçlama hizmetlerinde sektörün en iyi ilaçlama firması olmakla birlikte Türkiye’nin tamamına hizmet verebilecek alt yapıya da sahiptir.

İlaçlama firması olarak en uygun ilaçlama fiyatı vermekteyiz. Firmamızın Merkezi Ataşehir’de olup, En İyi Ataşehir ilaçlama firması unvanını taşıyan firmamız kene ilaçlama konusunda İstanbul’un tüm ilçe belediyelerine destekte bulunmaktadır.

Kene İlaçlamasında Çözüm: Tamiş İlaçlama Firması

Kenelerin yeşil alanlarda sağlığınızı tehlikeye atmadan bertaraf edilmesi gerekmektedir. Bu konuda Tamiş İlaçlama firması olarak sağlık bakanlığı eğitimlerini almış olan personellerimiz ve gerekli tüm resmi evraklara sahip olan şirketimiz sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kene İlaçlanmasında profesyonel çözümler sunan firmamıza 7 gün 24 saat boyunca ulaşabilir, kene ilaçlama hakkında fiyat teklifi alabilirsiniz.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın