Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Karıncaların Yapısını Tanıyalım

Karınca oldukça çalışkan disiplinli her biri bir asker gibidirler kendinden büyük yüklerin altına girerler. Yaşam alanlarımızda sık sık gördüğümüz bu küçük çalışkan haşereler bizlerin yaşam konforunu bozar. Yiyeceklerimize zarar vermemeleri için ve mekânı istila altına almalarını önlemek amacıyla maddi açıdan zarara uğramadan zamanında böcek ilaçlama yapılması önerilmektedir. Karınca haşeresi köleni halinde yaşar bunlarla ilken yöntemlerle başa çıkmak pek mümkün değildir bundan dolayı karınca ilaçlama uygulatılması daha sağlıklı olacağından ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli ve işi ehline bırakılmalıdır.

Karıncalar başlarında iki anteni bulunan ve bu bölgeler sert tabakadan oluşuna güçlü ağız yapıları ve ağızlarında bulunan kıskaçlar sayesinde çevreden topladıkları bitkileri yuvalarına taşırlar. Binlerce türü bulunan karıncalar her iklim şartlarında yaşayabildiğinden Dünyanın her yerinde görmek mümkündür. Sıcak ve yaşadıkları bölgelere göre çeşitlilik göstermekte tropikal bölgelerde yaşayan karıncalar yapı olarak daha iri ve büyüktür.

Karıncalar'dan Korunma Yöntemleri

Karıncaların insanlara zararı halk arasında yok gibi gözükse de aksine oldukça fazladır. Karıncalar kanla beslenmez fakat aşırı sıcaklarda ve çok acıktıkları zaman insanın derisini kemirir ve kanatır kaşıntı ve acı hissettirir. Çok dolaşımlarından dolayı mikrop taşma olanağı fazladır anlayacağınız çok masum bir haşerat çeşidi değildir. Bundan dolayıdır ki haşere mücadelesini elden bırakmamak ve zamanında karınca ilaçlama yapmak gerekmektedir, Sürü halinde yaşayan karıncalar maddi zararlar verir, elektrikli eşyalarınızı bozar bitkilerinizi köklerine zarar vererek kurumasına sebep olurlar. Karıncalar yumurtalarını köleni halinde aynı noktaya bırakır üremelerini ve soylarını bu şekilde devam ettirmektedirler.

Karınca ilaçlama diğer haşere ilaçlamalarında olduğu gibi  ciddiye alınmasa gereken ilaçlama çeşitlidir. Haşere ilaçlama sağlığımızı ön planda tutmak çevreye leke ve zarar vermeden profesyonel eğitimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Seçeceğimiz ilaçlama firması konusunda hakim, yasal yükümlülüklerini yerine getirmiş tüm yetki belgelerine sahip olması gerekir. Karınca İlaçlama için çeşitli yöntemleri vardır. Sıvı ilaçlama sayesinde karınca jeli ve karınca tozu olarak bu sorunu ortadan kaldırabilmek oldukça kolaydır.

Karınca İlaçlaması İçin Bize Ulaşabilirsiniz

Karınca İlaçlaması konusunda uzman personellerimiz ile birlikte 30 yıllık tecrübemiz sayesinde müşteri memnuniyeti odaklı haşere ilaçlama, kemirgen kontrolü ve böcek ilaçlaması başta olmak üzere tüm ilaçlama hizmetlerinde sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız. 

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın