Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği çeşitlerinden biri olan kalorifer böceği diğer hamam böceklerinden farklıdır. Alman hamam böceği olarak da bilinen ve  farlılıkları daha küçük ve incedir boyları ortalama 2 cm kadardır. Renkleri kahve renklidirler. Hamam böcekleri hızlı üreyip mikrop salgılarlar. Bu böcekten kişisel çabalarınızla kurtulmanız çok mümkün olmayacaktır. Hamam böceği ilaçlama uygulaması acil olarak gereklidir. Kalorifer böcekleri yapıları gereği çok küçük fakat çok aktiftirler. Mesela bir Alman Hamam böceği herhangi bir eve geldiğinde o kadar çok çoğalır ki, İki yıl sonra tüm hamam böceklerinden 120.000 yumurta üremiş olabilir. Kalorifer böceği denmesi Halk dilinde kalorifer böceğinin denmesinin sebebi kuru ve sıcak yerleri sevdiği ve o bölgelerde yaşadığından halk arasında bu şekilde adlandırılmaktadır.

Hamam böcekleri, çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar. insanın yaşadığı her alanda yaşar insanın yediği her şeyi yerler. Evlerde en çok konuşlandığı alan mutfak ve gıda alanlarıdır. Zamanlarının genellikle yuvalarında delik ve çatlaklarda geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Çok farklı değişik hastalıkları taşıyabilirler, gıda zehirlenmelerine, verem hastalığı, hepatit virüsü. mantar hastalıkları çeşitleri Astım, alerjik reaksiyon hastaları ve bir çok mikropları taşır ve bulaştırırlar. Bu konuda uzman ekibimiz Hamam böceği ilaçlanmasında profesyonel ilaçlama çözümleri sunarak hamam böceklerinin türemesini önlemektedir.

Kakalak Hamam Böceği

Kakalak hamam böceği, son derece tehlikeli canlı türüdür ve çeşitli hastalıkların bulaşmasına neden olarak ciddi sağlık problemleri teşkil eden hamam böceği türlerine karşı geciktirilmeden ilaçlama yapılması gerekli olan bir işlemdir. İnsanların tükettiği yiyeceklere zarar verebilen kakalak, sindirim yolu problemlerine doğrudan neden olduğu gibi, uzun vadede, ciddi sağlık sorunları yaratabilmektedir.

Kakalak haşeresi yüz binlerce yıllardır Dünya üzerinde var olan bir haşere türüdür. Yaşamaları için belirli bir bölge ya da mevsim bulunmadığından dolayı dünya üzerinde kutup bölgeleri hariç her yerde bulunabilmektedir. Bu haşere türü her türlü kötü ortam içerisinde yaşayabildiğinden oldukça dayanıklı ve sürekli üreyebilen bir canlıdır. Sayıları arttıkça daha tehlikeli hale gelebilecek olan bu haşerelerden kurtulmak için kesinlikle kakalak ilaçlama uygulatılmalıdır.

Kakalak Nerede Yaşar?

Kakalak hamam böceklerinin yuvalandıkları yerler, Rutubetli ve karanlık alanlar olup, apartman, bodrum veya depolarda barınabilmektedirler. Ayrıca Pis su gider kanalizasyonlarda da mikroplar çok olması sebebiyle orada da yaşayabilmektedirler. Karafatmalar Besin tüketmeden ortalama 1 ay kadar yaşayabilirler çok dirençli -40 derece sıcaklığa kadar da dayanabilir. 40 DK nefesini tutabilir. Salyalarında ve üzerlerinde çeşitli mikropları taşırlar.

İnsanların yaşadıkları alanlarda yiyecek bulabildikleri için yaşam alanını istila ederler. Kakalak ilaçlama ihmal edildiği takdirde sağlık sorunlarıyla da karşılaşmanız olasılıklardandır. Açıkta gördükleri gıdalar üzerinde dolaşarak üzerlerinde taşıdıkları mikropları bu gıda ürünlerine bulaştırabilmektedirler. Kakalak ilaçlama hizmeti uzman firmalar tarafından yapılması sağlığınız açısından oldukça önemlidir, bu yüzden Tamiş İlaçlama firması olarak Kakalak ilaçlaması hizmetini profesyonel olarak sunmaktayız.

Kakalak İlaçlama Yöntemleri

Sıvı ilaçlar ile yapılan Kakalak ile Mücadele kısa sürede sonu vereceği gibi; jel hamam böceği ile yapılan ilaçlamalar, daha uzun sürede çözüm olmaktadır. Bunun yanı sıra, sıvı ilaçlar ile jel böcek ilaçları birlikte uygulanabildiği gibi, jel ilaçlar, hamam böceklerine karşı koruma sağlamak amacıyla da yapılabilmektedir. Hamam böceklerinin ilaçlanmasında jel ilaçlama , kokulu ve kokusuz ilaçlama yöntemleriyle uygulamaktadır. Jel böcek ilaçlama uygulaması kaliteli jel kullanılması, bu uygulamayı yapabilmek ve mücadelesini yapmak için sağlık bakanlığından alınmış Biyosidal uygulama belgesinin olması zorunludur. Hamam böceği den kurtulmak için profesyonel, eğitimli ekiplerle çalışan, doğru ilaçlama hizmetleri veren böcek ilaçlama şirketlerinden yardım talep ediniz. Tamiş ilaçlama şirketi haşere ilaçlama hizmetlerinde Türkiye çapında etkili çözüm hizmetleri vermekte. Evinizde veya çalışma alanlarınızda hamam böceği ve diğer haşerelerden kurtulmak için yapılacak etkili ilaçlama ile kurtulabilirsiniz.

Hamam Böceği İlaçlaması İçin Bize Ulaşın

Tamiş İlaçlama firması 30 yıldan fazla süredir ilaçlama sektöründe siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Hamam Böceği İlaçlaması işlemleri için profesyonel kadromuz ile sizlere yardımcı olabilmekteyiz. Uygun fiyatlarla garantili hizmet almak için bizi arayınız.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın