Haşere Mücadele

İçerisindekiler

Gümüşcün Böceği Hakkında

Gümüşcün böceği küçük böceklerdir. Gümüşcün böceği uzun, üçgen gövdelidir. Bu böcekler 1,5 ile 2,5 cm büyüklüğündedirler. Renkleri parlak gri ya da gümüş rengidir gümüş renginde olduğu için bu adı almıştır.

Gümüşcün böceğinin karınlarının arka kısmında üç tane eklenti bulunur. Bu böcek türü balık görünümündedir ve çok sık ayaklı böceklerdir seri ve hızlı hareket ederler.

Gümüşcün Böceği Nelerde Görünür?

Bu böceklere en çok evlerde rastlanır. Ayrıca Gümüşcün böceği nadirde olsa fırınlar da ve bina duvarlarında da görülebilirler. Gümüşcün böceği hububat içerisine girip yerleşir. Gümüşcün böceği kumaş ve kâğıtla da gıda ihtiyacını giderir. Daha çok mantar küfleri ve organik maddelerle beslenirler. Bu böcekler kâğıt ve kitapların ciltlerine de zarar verirler.

Yarık veya çatlaklarda yaşamlarını sürdürürler ve tavan arası, parke arası, bodrum gibi küfün olabileceği yerlere yerleşirler. Bu alanlarda bu böcek türleri oldukça fazladır. Mekan ve işletme iç alanlarda daha çok mutfak ve banyolarda görülür.

Gümüşcün böcekleri hızlı hareket etmeleri gibi hızlı da çoğalma özelliğine sahiptirler. Bu yüzden başlangıçta tek tük görülen bu böcekler kısa zamanda yaşadığımız alanlarda çoğalarak sağlığımızı tehdit etmektedir.

Gümüşcün Böcekleri Neyi Sever?

Sıcak alanları severler, kış aylarında bu nedenden dolayı evlere hücum ederler. Yaz ayları en fazla ortalıkta görüldüğü aylardır. Yaşam alanlarımızın kışın da sıcak olduğundan dolayı kışları da iç mekânlarda yoğun olarak görülebilmektedir.

Bu haşereyi hafife almamak zaman ve maddi kayıp olmadan önlemsizi almamız gerekmektedir. Gümüşcün böceği ilaçlama mücadelesinde mutlaka profesyonel ve altını çizerek belirtiyoruz ki bilinçli bir ilaçlama firması arayıp destek alınmalıdır.

Gümüşcün Böceği İlaçlama

Her böcek türünde olduğu gibi Gümüşcün böceğinin de ilaçlanması için Dünya Sağlık Örgütü Onaylı Biyosidal ilaçların profesyonel bir şekilde uygulanması Gümüşcün böceğinden kurtulabilmeniz için birinci adım olacaktır.

Gümüşcün böceği ilaçlamasında kesinlikle bireysel yöntemler kullanmamanız gerekmektedir. Bu yöntemleri kullanmanız halinde daha kolay çözülebilecek bir Gümüşcün istilasını çok daha zor hale getirebilirsiniz. Bu yüzden Gümüşcün böceği ilaçlama konusunda tecrübeli bir firmadan hizmet almanız gerekir.

Gümüşcün İlaçlaması konusunda 30 yıllık tecrübesi ile sağlık bakanlığının eğitimlerinde başarı elde etmiş saha da uygulama yaparak tecrübe sahibi olmuş ekibi ile sizlere en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunabilen firmamız tüm haşere türlerinde %99 oranında başarı elde etmektedir.

Gümüşcün İlaçlamasında Uzman Kadro, Temiz Yaşam Alanları

Gümüşcün böceklerini hafife almadan konusunda uzman bir firma ile çalışmanız yaşam alanlarınızın haşerelerden uzak, sağlıklı ve güvenli olmasını sağlamaktadır.

Gümüşcün İlaçlama konusunda uzman personellerimiz ile İstanbul başta olmak üzere Tüm Türkiye’de sizlere hizmet vermekteyiz.

7 gün 24 saat hizmet verebilecek alt yapıya sahip olan şirketimiz, sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacaktır.

Başa Dön

Hemen
Teklif Alın